banner377

Erzincan'da 99 kilo 300 gram eroin ele geçirildi

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri..

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Erzincan-Erzurum karayolundaki uygulama noktasında şüphe üzerine bir tırı durdurdu.
B.G. idaresindeki tırda "Maço" adlı narkotik köpeğiyle yapılan aramada, ahşap paletlerin ayak kısımlarının içerisine gizlenmiş halde 99 kilo 300 gram eroin bulundu.
Uygulama noktasına gelerek inceleme yapan Erzincan Emniyet Müdürü Bülent Şensoy,  "Erzurum, Erzincan yol uygulama noktasında görev yapan arkadaşların şüpheli bir tırı durdurmaları neticesinde araç içerisinde polis köpeği ile yaptığımız incelemede, içerisinde eroin maddesi olduğunu düşündüğümüz uyuşturucu ele geçirilmiştir. Uyuşturucu şebekelerinin terör örgütüne finans sağladığı, yarınımız olan gençlerimizi zehirlediği herkesin malumudur. Bunlarla mücadelemiz 24 saat aralıksız devam edeceğinin bilinmesini isteriz. Operasyonu yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum"
Olayla ilgili sürücü B.G. ve yanında bulunan H.B.Ö. hakkında yasal işlem başlatıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER