banner370

Erzincan'da Fuhuş 9 Gözaltı

Erzincan da yapılan fuhuş operasyonunda biri bayan 9 kişi tutuklandı.

Erzincan'da Fuhuş 9 Gözaltı
Erzincan da yapılan fuhuş operasyonunda biri bayan 9 kişi tutuklandı.
Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat hattına gelen fuhuş ihbarı ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yaklaşık 1,5 ay süren sıkı takip ve çalışmalar neticesinde, para karşılığı fuhuş amaçlı kullanılan birleşme evleri, organize bir şekilde “Fuhuşa Teşvik, Aracılık ve Yer Temini” yapan şahıslar ile fuhşa sürüklenmiş Türk ve yabancı uyruklu mağdur bayanlar tespit edilmiştir.
Takip ve tespitler çerçevesinde, organize olarak “Fuhuşa Teşvik, Aracılık ve Yer Temini” yaptığı belirlenen şüpheli şahıslara yönelik  eş zamanlı operasyonlar yapılmıştır.
Yapılan operasyonlar neticesinde, 5 tanesi fuhuş evi olmak üzere toplam 7 ayrı adreste aramalar yapılmıştır. Yapılan operasyon neticesinde biri bayan olmak üzere toplam 9 şüpheli şahıs yakalanarak, gözaltına alınmıştır. Söz konusu ikametlerde fuhuşa sürüklenmiş ikisi yabancı uyruklu toplam 3 bayan şahıs da tespit edilmiştir.
Fuhuşa Teşvik, Aracılık ve Yer Temini suçundan gözaltına alınan biri bayan olmak üzere toplam 9 şüpheli şahıs sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmıştır.
Yabancı uyruklu bayanlar ise yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmişlerdir. Genel ahlak ve adabın sağlanmasına yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü nezdinde yürütülen çalışmaların devam edeceği belirtildi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer ilhak
Ömer ilhak - 2 yıl Önce

ALLAH cc. Razı olsun asayiş şube çalışanlarımızdan...

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Duyarlı vatandaşları ve güvenlik güçlerini tebrik ederim halkın ahlakını ve huzurunu bozan kişileri yakalayıp kanun karşısına çıkarmaları temiz toplum için önem teşkil etmektedir

SIRADAKİ HABER