banner352

Erzincan'da Yük Trenine Bombalı Saldırı

Erzincan Cebesoy demiryolu hattında yük trenine teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi.

Erzincan'da Yük Trenine Bombalı Saldırı

Erzincan'a 15 km uzaklıkta bulunan Cebesoy bölgesinde demiryolu bölgesinde tuzaklanan bomba bugün saat 13:00 sıralarında yük treninin geçişi sırasında patlatıldı. Sivas Divriği ilçesinden Erzincan'a gelen 23 vagonlu 440936 sefer sayılı yük treninin geçişi sırasında önceden yola döşenen bomba patlatıldı. 
Yük trenine yönelik olarak yapılan patlamada ölen ya da yaralanan yok. Demiryolu hattında meydana gelen patlama sebebiyle yük treninin 19. vagonunda hasar oluştu. Hat üzerinde trenle ulaşım durduruldu. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Patlamayla ilgili olarak  Jandarma tarafından geniş çapta operasyon başlatıldı. 
Konuyla ilgili olarak Erzincan Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklamasında;" 11.10.2016 Salı günü saat 13:00 sıralarında Erzincan - Sivas demiryolu hattının 17. kilometresinde yük treni geçtikten sonra bir patlama meydana gelmiştir. Can kaybının olmadığı olayda demiryolu hattında takribi 2 metrelik bir kopma olmuştur. Demiryolu geçici olarak ulaşıma kapatılmış, tamirat için çalışmalar başlatılmıştır. Saldırıyı gerçekleştiren terörist unsurlara yönelik operasyon başlatılmıştır. Halkımızın huzur, esenlik ve güvenliğini sağlamaya dönük operasyonlarımız aralıksız sürdürüldüğü" belirtildi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER