banner360

FETÖ/PDY Operasyonunda Son Durum

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ülke genelinde darbe girişimiyle ilgili Erzincan'da yürütülen soruşturma kapsamında, bugüne kadar 175 zanlı tutuklandı. Kamu görevlisi 606 kişi ise görevlerinden uzaklaştırıldı.

FETÖ/PDY Operasyonunda Son Durum
Erzincan Valiliği'nden yapılan açıklamada, ülke genelinde 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, Erzincan da yürütülen FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen adli soruşturmalar kapsamında; bugüne kadar, 66 emniyet personeli, 4 askeri hakim, 3 askeri savcı, 26 askeri personel, 1 adli hakim , 5 İl Jandarma Komutanlığı personeli ile 10 Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, İl Müftülüğü Personeli 2 ve Kamu Hastaneler Birliği 2 Personel olmak üzere 175 zanlının tutuklandığı açıklandı.              
 
Ayrıca operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ve adli makamlara teslim edilen toplam 6 kişinin işlemlerinin sürdüğü ifade edilirken Kamu görevlisi 606 kişi ise görevlerinden uzaklaştırıldı. 


 
YORUM EKLE
YORUMLAR
uluhakan
uluhakan - 2 yıl Önce

Anlamadığım cemaatin zamanında en önde giden adamı en kral koltukta oturmaya devam edip milleti demokrasiye sahip çıkmaya çağırıyor, bilmem ne kurumundaki Odacı açığa alınıyor. Anlayan varsa bana anlarsın?

SIRADAKİ HABER