banner370

Başkan Başkan Başsoy'un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlaması

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yazılı açıklamada bulundu.

Başkan Başkan Başsoy'un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlaması

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada, "Toplumun, dünya ve ülkemizde gelişen olayları doğru ile güvenilir bir şekilde öğrenilmesini sağlayan gece gündüz demeden mesleğini icra eden siz değerli gazetecilerin gazeteciler gününü kutluyorum. Özellikle sahada işin asıl yükünü omuzlayan muhabir arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum.

Tarafsız ve özgür basın, demokratik, şeffaf ve gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biridir ve kamuoyunun bilgilenmesi ile bilinçlenmesinde kilit bir rol oynamaktadır.

 Halk ile yöneticiler arasında adeta bir köprü vazifesi görevi gören basın kuruluşlarımızın ve mensuplarımızın güçlü ve işini ilkeli bir şekilde ifa etmesi en çok bizi memnun etmektedir.  Kamu hizmetlerinin etkin, makul ve dengeli bir biçimde denetlenmesinin ve çok sesliliğin devam ettirilmesi bizler için önemlidir. Çünkü bizler yapıcı eleştiriye her zaman açığız.

Ben bu duygu, düşüncülerle şehrimizde ve ülkemizde, zor şartlar altında gece gündüz görev yapan gazetecilerimizin 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum"dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER