banner393

Başkan Başsoy Bölgenin En Beğenilen Belediye Başkanı Seçildi

Başkan Başsoy Türkiye'nin en beğenilen belediye başkanlarını seçiyor yarışmasında

Başkan Başsoy Bölgenin En Beğenilen Belediye Başkanı Seçildi

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen En Beğenilen Belediye Başkanları Yarışmasında bölgesel bazda yapılan oylama neticesinde, Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy oyların çoğunu alarak 1-15 Şubat tarihleri arasında Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan ikinci tur oylamasına katılmaya hak kazanmıştır.

Yarışmada Erzincan’ımızda yürütülen çalışmaların ulusal ve uluslar arası arenada duyurulması için www.baskanlarodul.com adresten oylamaya katılmamız gerekmektedir.

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Öncelikle hemşerilerimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Onların verdikleri oylar neticesinde bölgesel bazda birinci olarak ikinci oylamaya hak kazandık. İnşallah ikinci turda da birinci oluruz. Bu yarışmayla gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ulusal ve uluslararası bazda şehrimizin tanıtımına katkı sakı sağlayacak.” Dedi.

Cemalettin Başsoy Kimdir

Erzincan Refahiye doğumlu. Önce Erzincan Tarım Meslek Lisesini ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Hasankale hayvancılığı geliştirme proje grup şefi olarak çalışma hayatına başladı. Tarım İl Müdürlüğü’nde sulama, peyzaj, şehir ve çevre düzenleme alanlarında başarılı projelere imza attı. Muhtelif şehirlerde sürdürdüğü 27 senelik kamu hizmetini 2005 yılında Erzincan’da tamamladı.

Emekliliğinin ardından sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler ve idari sorumluluklar üstlendi. Halka hizmet niyetini siyasete atılarak somutlaştıran Başsoy, Mengüceli Mahallesi muhtarlığı, Ak Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı ve Ak Parti Erzincan İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu dönemde sosyal tesisler, okullar, çevre düzenlemeleri, PTT şubesi inşası, yerel adrese dayalı nüfus kayıt sistemi gibi hizmetleri Erzincan halkına kazandırdı.

Evli ve üç çocuk babası olan Cemalettin BAŞSOY, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde bugüne kadar bir yerel yöneticinin almış olduğu en yüksek oyla Erzincan Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ERHAN NAZLI
ERHAN NAZLI - 1 yıl Önce

Seninle hep gurur duydum Başarılarının devamı için Allah yar ve yardımcın olsun SAKARYA

SIRADAKİ HABER