banner393

Başkan Başsoy'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıldönümünün büyük bir coşku ile kutlanmasını temenni eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy mesajında şu ifadelere yer verdi

Başkan Başsoy'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıldönümünün büyük bir coşku ile kutlanmasını temenni eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy mesajında şu ifadelere yer verdi "Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle, geleceğe daha bir güvenle bakacağız.

Son derece anlamlı duruşumuzla, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına da bir kere daha en güzel cevabı verdik.

Bizler, Selçukludan, Osmanlıya büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçılarıyız. Bu sebepten dolayı sadece sınırlarımız içinde değil, sınırlarımız dışında da bulunan mazlumların umuduyuz. Bizden yardım bekleyen tarihi bağlarımızın bulunduğu kardeşlerimize de yardım etmek mecburiyetindeyiz.

Cumhuriyetimiz, 4000 yıllık devlet geleneğimiz ile zor şartlarda elde edilmiş bir kazanımdır. Cumhuriyetimizi, bütün değer ve kurumlarıyla benimseyen aziz milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, Türkiye'yi muasır medeniyetler arasında hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur.

Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum"dedi

Basın Bülteni

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER