banner393

Başsoy Gazetecilerle Buluştu

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Erzincan’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi

Başsoy Gazetecilerle Buluştu

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Erzincan’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi

Erzincan Belediyesi sosyal tesislerinde gerçekleştirilen yemeğe Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un yanı sıra, Erzincan Gazeteciler Cemiyet Başkanı Barış Yalçınkaya ve birçok basın temsilcisi katıldı. Yemek sonrasında konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy yaptığı açıklamasında “Yaklaşık dört yıldır yedi gün yirmi dört saat hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bu güne kadar şehrimizde 300 km içme suyu hattı değiştirmesi 20 km kanalizasyon, 20 km yağmur suyu hattı, 12 km içme suyu ishale hattının değiştirilmesi, İtfaiye binasının yenilenmesi, Jeotermal kaplıcaların yenilenmesi, yeni bir kreşin inşası, 15 Park, 10 adet Muhtar Evi, Ekşisu mesire alanın yenilenmesi bütün bunların yanında asfalt kaldırım çalışmaları gibi birçok çalışma gerçekleştirdik.

Bunları sizlerde yakinen görüyorsunuz. Belediyemizin sizlere vaat ettiği projelerin bedele 600 Milyon TL. Önümüzdeki yıl daha büyük projelerin temellerini atacağız. Bu projelerin bazılarını devlet bütcesinden bazıları belediye bütcesinden karşılanacak. Bunlardan ilki Aksu deresi projesi bu projeyle şehrimize saniyede 750 litre su gelecek, suyun fazlasını sulama suyu olarak kullanacağız. Şu anda kullandığımız suyun maliyeti 5 Milyon TL. artık bu parayı ödemeyeceğiz. Arıca bu projeyle elektrik de üreteceğiz.

İkinci projemiz tramvay projesi inşallah 2018 yılında temellerini atacağız. Üçüncü projemiz Cumartesi Pazarı projesi 2018 de temellerini atacağımız projenin 4 katlı olacak iki katı otopark olacak 3. Kat Pazar alanı dördüncü katı kafeterya olacak. Ayrıca hemşehrilerimizin isteği üzerine şehir hastanesinin temellerini atıyoruz. Eski Devlet Hastanesi yerleşkesine yapılacak olan şehir hastanesinin zemin katında bir de otoparkı olacak böylece hemşehrilerimiz hastane bölgesinde park sorunu yaşamayacak  hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER