banner370

Erzincan Belediyesi 150 Kişiye Kosgeb Sertifikası Verdi

Erzincan Belediyesi ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa düzenlemiş olduğu KOSGEB girişimcilik kursunun sertifika töreni gerçekleştirildi.

Erzincan Belediyesi 150 Kişiye Kosgeb Sertifikası Verdi

Erzincan Belediyesi ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa düzenlemiş olduğu  KOSGEB girişimcilik kursunun sertifika töreni gerçekleştirildi. Bu kurslardan 30’ar kişilik gruplar halinde yaklaşık 150 hemşehrimiz faydalandı.

26 Aralık Perşembe günü Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un yanı sıra KUDAKA Genel Sekreteri Prof.Dr. Osman Demirdöğen katıldı. 

Gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “30 Mart 2014 tarihinden bugüne kadar siz değerli hemşehrilerimiz için gece gündüz çalışıyoruz. Kilometrelerce asfalt, kaldırım, içme suyu şebekesinin yenilenmesi, arıtma tesisinin yenilenmesi, binlerce dönümlük yeşil alan çalışmaları, muhtar evlerinin yapılması, cami ve okul bahçelerinin yenilenmesi gibi çalışmaların yanı sıra Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında da birçok çalışma gerçekleştirdik.  Hemşehrilerimizin sosyalleşmesine ve ev ekonomilerine katkıda bulunmak üzere açmış olduğumuz meslek edindirme kurslarından bugüne kadar yaklaşık 1500 kursiyerimizi eğittik ve sertifikalarını verdik. Bakır İşlemeciliği, Dekoratif Tablo, Kilim Dokuma, resim ve müzik dallarında vermiş olduğumuz kurslarımız devam edecek. Bu günde KUDAKA işbirliğiyle düzenlemiş olduğumuz KOSGEB girişimcilik kurslarının sertifika törenini gerçekleştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi

Program katılımcılara sertifikalarının dağıtılmasının ardından son buldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksel ERZİNCAN
Yüksel ERZİNCAN - 10 ay Önce

Halkın beklentilerinin karşılanamadığı,yetersiz belediyecilik olgusunu perdelemek için magazincilik oynanması Erzincanlının hayrına olan bir durum değildir. Objektiflere şık pozlar vererek,süslü kelamlar ederek belediyecilik yapılmasını vatandaş olarak tasvip etmiyorum.Unutulmamalıdır ki,idarecilere yetki dahilinde sorumluluk da tevdi edilmiştir. Sahip olduğu yetkileri şahsi menfaatleri ve keyfiyetleri doğrultusunda kullanmayı marifet zanneden,sorumluluklarını ihmal eden idarecilerimiz büyük bir vebal altındadır.Bu Ülke'nin kaynaklarında tüyü bitmemiş yetimlerin de hakkı vardır.

Yüksel ERZİNCAN
Yüksel ERZİNCAN - 10 ay Önce

Ne Haber 24 yorumlarımı neden yayınlamıyorsunuz,hayırdır,aksi halde yapmakta olduğunuz habercilik gölge alacaktır.

Hidayet TOPRAK
Hidayet TOPRAK - 10 ay Önce

Haber değeri olmayan durumları haber diye yazdığınız süre boyunca,yazdıklarınızı kendiniz okursunuz ancak.Yayınladığınız 20 haber başlığından sadece bir tanesi haber niteliği kıvamında gerisi hava, civa. Mesleki açıdan kendinizi acilen sorgulamanızı arz ederim.

Gulu gulu
Gulu gulu - 11 ay Önce

Hamile bayanların yollarında düşük yaptığı tek şehir Erzincan,,,sertifika dağıtmış pehhhh

Yüksel ERZİNCAN
Yüksel ERZİNCAN - 10 ay Önce

Ey yönetici,yazdığım yorumlar neden yayınlanmıyor.Neden acziyet yaşadığınızı anlayamadım.Oysa ki yazdığım yorumlar sadece makul eleştirilerden ibaret olan görüşlerimdir.Tavrınızın hiç de etik olmadığını düşünüyorum.Bu sıkışıklık durumdan kurtulup,yorumlarımı yayınlamanızı rica ediyorum.Aksi halde ortada soru işaretleri zuhur edecektir.Saygılarımla

SIRADAKİ HABER