banner360

Kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları devam ediyor

Erzincan Belediyesi ihtiyaç duyulan bölgelerde kanalizasyon çalışmalarına devam ediyor.

Kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları devam ediyor
Kazım Karabekir, Aslanlı, Karaağaç Mahalleleri ve Milli Egemenlik Bulvarında yürütülen çalışmaların akabinde ertelenen asfalt ve kaldırım çalışmaları da en kısa sürede tamamlanacak.
 
Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Gelecek nesillere daha sağlıklı ve daha temiz bir çevre bırakma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda çevresel yatırımlara çok önem veriyoruz. Yağmurlu havalarda zemin altındaki katlarda problem yaşayan bölgeler tespit edildi. Bu bölgelerde kanalizasyon şebekesinden kaynaklı problem yaşanmaması için şebekeyi yeniliyoruz. Cansuyu projesi 2. Etap çalışmaları kapsamında şehir genelinde 20 km kanalizasyon çalışması yürütüyoruz. İnönü Mahallesi, Kazımkarabekir Mahallesi,Karaağaç Mahallesi ve Milli Egemenlik Bulvarında  çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
 
Çalışmaların tamamlandığı bölgelerin yepyeni bir kimliğe kavuşacağını sözlerine ekleyen Başsoy “Bu mahalleler altyapı problemini tamamen çözülmüş mahalleler olacak. Kanalizasyon çalışması tamamlanan bölgelerde kaldırım çalışmalarına da başladık ve ardından asfalt dökülecek. Bu yıl 125 Km kaldırım ve 40 Km asfalt hedefliyoruz”  dedi
 

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
uluhakan
uluhakan - 2 yıl Önce

İşin ucu eski kanallara bir gitmeyigorsun, Allah muhafaza nereye varıp ne çıkacağı belli olmaz. Zaten eski kanal modası var şu an memlekette. Ama herkes yemin billahi inkâr ediyor, bizim kanaldan o kanala su almadı diye. Hayırlısı bakalım.

VATANSEVER
VATANSEVER - 2 yıl Önce

avrupa ülkelerinde yer altından bir sefere mahsus tünel yapıp tüm problemleri çözüyorlar. Biz de hala yer üstüne devam. masrafa devam. yazık yazık....

Erzincan lı
Erzincan lı - 2 yıl Önce

Dün dökülen asfalt bugün kesiliyor. Bu milletin parası size helal değil. Memleketin her tarafı çukur. Bu beceriksizliğin adı çalışmaksa yerin dibine batsın..

SIRADAKİ HABER