banner377

Ordu Caddesinde Refüj Yenileme Çalışmalarına Başlandı

Erzincan Belediyesi şehrin vitrini konumundaki refüj ve kavşaklarda yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Ordu Caddesinde Refüj Yenileme Çalışmalarına Başlandı

Erzincan Belediyesi şehrin vitrini konumundaki refüj ve kavşaklarda yenileme çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Ordu Caddesinde bulunan refüjlerde çalışmalara başlayan belediye ekipleri bu alanda bordür yenileme ve otomatik sulama çalışması gerçekleştiriyor.

Çalışmalar hakkında bir açıklama Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Kentimizin vitrini konumunda ki kavşaklarda peyzaj çalışmaları yürütüyoruz. Bu alanlarda bordür yenileme ve otomatik sulama çalışmalar yürütüyoruz. Daha sonra kendi seralarımızda yetiştirdiğimiz mevsimlik çiçeklerle donatıyoruz. Tabi ki çalışmalarımız bununla sınırlı değil şehrimizde aynı anda birkaç noktada çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle gerçekleştirmeyi planladığımız Vasgirt deresi ve Geçit deresi rekreasyon çalışmalarıyla şehrimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 4 m2 daha arttırmayı planlıyoruz.”dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 1 yıl Önce

Şu yaşar erol akansel cd. Bi el atan olsa bir senedir çamur içinde yaşıyoruz.1 gün çalışıp 2. Gün başka biyere gidiliyor.

Emine özdemir
Emine özdemir - 1 yıl Önce

Allah askına eski mit kavsagınada gelin karşıya geçemiyoruz kapatmışlar birde reflüşteki yeri insanlar caddeden geçiyor iki Çiçek dikmekle güzel olmuyor yol yok

SIRADAKİ HABER