banner352

Erzincan'da Öğrencilerin Karne Heyacanı

Vali Ali Arslantaş, 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle okullarda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Erzincan'da Öğrencilerin Karne Heyacanı

Vali Ali Arslantaş, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle Melikşah İlkokulu, Meysunana Anaokulu ve Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesinde düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Ali Arslantaş, çocuklarla yakından ilgilenerek öğretmenlerden sınıflar hakkında bilgi aldı.

Düzenlenen karne töreninde Vali Ali Arslantaş’a Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün eşlik ederken, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerde törene katılım sağladı.

Vali Ali Arslantaş karne dağıtım töreninde basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “2015–2016 eğitim öğretim yılsonu karne dağıtım töreni için bir araya gelmiş bulunmaktayız. İl genelinde bulunan toplam 255 okulda, 39 bin 464 öğrencimiz karne alacak. Yıl boyunca yapılan çalışmaların neticesinde ailelerin görmesini sağlayan karne, çocukların insan olarak, birkaç rakamla değerlendirilemeyecek kadar, değerli olduğu gerçeğini kaldırıp bir kenara koymasınlar. Çocuklarımız çok değerli. Çocuğa yapılan yatırım en risksiz ve karşılığı en çok alınan yatırımdır. Onun için karnelerde olan notlar ne olursa olsun biz çocuklarımızı seviyoruz. Daha iyiyi, daha güzeli, daha doğruyu aileler, öğretmenler ve çocuklarımız ile birlikte bulacağımıza inanıyoruz. Az önce Temel Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürümüz güzel veriler paylaştı. 3 yıl önce Türkiye’de 57’nci sıradaydı ilimiz, 57’den 1 yıl sonra 30’ncu sıraya, geçtiğimiz yıl 12’nci sıraya, bu yılda 7’nci sıraya yükseldi. Çocuklarımızın girdiği TEOG’a Türkiye genelinde 6 dersten 3’üncü olduğumuzda var. 15’inci olduğumuzda var ama ortalama 7’inci sıradayız. Bu güzel başarıyı sağlayan öncelikle velilerimize daha önemlisi destekleme kursları ile hafta sonu tatillerini mesai saati haricine harcayan kıymetli öğretmenlerimize ve emeklerinin karşılığını alacak olan çocuklarımıza çok teşekkür ediyoruz.”dedi.
Öğrenciler karnelerini ve yıl boyunca başarılı çalışmalarından ötürü kazandıkları hediyelerini Vali Ali Arslantaş’ın elinden alırken, tatile girmenin sevincini yaşadı. Vali Arslantaş İlkokulda öğrenim gören ve birinci sınıftan ikinci sınıfa geçen öğrencilere kitap okutup, okuma seviyelerini inceleyerek, başarılarının devamını diledi.
Vali Arslantaş, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesinde öğrenimlerini tamamlayan 12. sınıf öğrencilerine de önümüzdeki haftalarda girecekleri LYS sınavlarında başarılar dileyerek, karnelerini verdi.
undefined
undefined
undefined
undefined
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER