banner360

E.Ü’de Din ve Psikoloji Konulu Panel

Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından Din Ve Psikoloji adlı panel yapıldı. Prof. Dr. Adem Dölek in başkanlık ettiği Panelde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Fikret Gülaçtı Ergenlik Döneminde Değerler, Yrd. Doç. Dr. İsa Yücel İşgör Din Ve Mutluluk, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Ragıp Özpolat tasavvuf ve Psikoterapi konularını ele aldılar.

E.Ü’de Din ve Psikoloji Konulu Panel

 Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından Din Ve Psikoloji adlı panel yapıldı. Prof. Dr. Adem Dölek in başkanlık ettiği Panelde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Fikret Gülaçtı Ergenlik Döneminde Değerler, Yrd. Doç. Dr. İsa Yücel İşgör Din Ve Mutluluk, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Ragıp Özpolat  tasavvuf ve Psikoterapi konularını ele aldılar.
Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen panele Milli Eğitim Müdürü Nemci Özen, Hukuk Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Cem Baygın, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Panelde, Tasavvufun Tarihçesi, Tasavvufta Bireyin Kendine Yabancılaşması, Psikoterapi, Psikoterapide Temel Basamaklar, Tasavvuf Ve Psikoterapi, Değer, Toplum Ve Eğitim,Dini Mutluluk Kaynağı Kılan Temel Özellikleri gibi konulara değinildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER