banner370

Meslek elemanı edindirme projesi hayata geçiyor

Erzincan Oto Tamircileri Odası tarafından SODES kapsamında hazırlanan Sertifikalı Oto Tamirciliği meslek elemanı edindirme ve meslek elemanı yetiştirme proje için kayıtlar devam ediyor.

Meslek elemanı edindirme projesi hayata geçiyor

 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı Oto Tamirciler Odası tarafından SODES kapsamında hazırlanarak hayata geçirilecek olan Sertifikalı Oto Tamirciliği meslek elemanı edindirme ve meslek elemanı yetiştirme projesine kayıtlarımız devam etm ediyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Erzincan Oto Tamircileri Odası Başkanı Ferhat Arabacı “ Bu eğitimler, Elektromekanikerlik, Oto elektrik ve Otomotiv gövdeciliği dallarında olacaktır. Erzincan da bulunan işsiz 60 gencimize 7 ay kursa geldikleri sürece harçlıkları karşılanmak suretiyle tercih edebilecekleri 3 dalda eğitim verilecektir. Kursu başarı ile bitirenlere Milli Eğitim onaylı sertifika verilecektir. Bu sertifikalar başvurmaları halinde Türkiye’nin bütün illerinde bulunan otomotiv sektöründeki servislerde ve fabrikalarında çalışma hakkı kazanacaklardır. Ayrıca bu kurs belgesi ile birlikte Kalfalık ve ya Ustalık belgesi almak isterlerse Çıraklık Eğitim Merkezi ne müracaatları halinde süreli indirim hakkı alarak kısa süre içerisinde kalfalık ve ya Ustalık belgesine sahip olacaklardır. Kurs bitiminde il dışında bulunan Otomotiv sektörü ile ilgili olarak teknik gezi düzenlenecektir. Kurslar Erzincan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otomotiv programı atölyesinde Cumartesi Pazar günleri iki gün olacak şekilde verilecektir.
Kursa başvuracaklar, İş Kur kaydı, Kimlik fotokopisi, sağlık raporu 1 adet vesikalık fotoğraf ile başvurularını bizzat Nerim Tombul caddesindeki Esnaf Odaları birliği oto tamircileri odasına yapabileceklerdir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER