Orhan Bulut: Öğretmenlik, en kutsal mesleklerin başında gelmektedir

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, “Bir insan yetiştirme sanatı olan öğretmenlik, en saygın, en kutsal mesleklerin başında gelmektedir dedi. 

Orhan Bulut: Öğretmenlik, en kutsal mesleklerin başında gelmektedir
24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, “Bir insan yetiştirme sanatı olan öğretmenlik, en saygın, en kutsal mesleklerin başında gelmektedir" dedi. 
AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Bulut, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Öğretmenler, yarınlarımızı emanet ettiğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren, ülkemizin aydınlık geleceği için özveriyle çalışan çok kutsal ve onurlu bir mesleği icra ederler. Yüce Yaratanın Peygamberimize 'oku' şeklindeki emri, 'Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum' diyen ilmin kapısı Hz. Ali’nin düsturu ilmin, okumanın ve okutmanın önemini yeterince açıklamaktadır. Mustafa Kemal Atatürk, 'Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Hiçbir maddi kıymetle ölçülmeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik; sevgi ve fedakarlığın yol göstericiliğinde milletimize hizmet etmenin güzide yollarından birisi olmuştur. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakarca ve vefakarca gayret gösteren öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktır. Çocuklarımızın ruh ve karakterine biçim veren, bugünün mimarı, yarınların hazırlayıcısı muhterem öğretmenlerimize çok şey borçlu olduğumuz iyi bilinmeli, sadece 24 Kasımlarda değil, yılın her günü hatırlanmalıdır.
Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor; mutlu, başarılı ve huzur içinde bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit düşen, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükranla yad ediyorum" dedi.

Haber : Tamer Kaan Köksal
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER