banner377

TEOG'un her iki sınavda birinci oldu

Erzincanlı ortaokul öğrencisi, TEOG kapsamındaki merkezi ortak sınavların her 2 döneminde de soruların tamamına doğru yanıt verdi

TEOG'un her iki sınavda birinci oldu

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da ortaokul öğrencisi Zehra Elif Anaç, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamındaki merkezi ortak sınavların her 2 döneminde de 120 tam puan aldı.

Erzincan Cumhuriyet Ortaokulu 3. sınıf öğrencisi Anaç, TEOG’da girdiği her iki sınavda da tam puan almayı başardı. Bu sınavlarda 120 sorudan 120’sini de doğru olarak cevaplayan Anaç, TEOG birincileri arasına yazdırdı.

Anaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başarısının sırrının derslerde öğretmeni iyi dinlemek, konu tekrarı yapmak ve düzenli test çözmek olduğunu söyledi.

Öğretmenleri ve ailesinin kendisini çok desteklediğini belirten Anaç, "Her şeyin başı çalışmak. Başarı her zaman olduğu gibi çalışarak geldi. Öğretmenlerim ve ailemin çok büyük desteği oldu. Ayrıca okulumun da payı çok büyüktür. Buradan hepsine teşekkür ediyorum. Okuyup kardiyolog olmak istiyorum." dedi.

- "Sosyal medyadan soru sorardı"

Türkçe Öğretmeni Hamiyet Kılıç da Anaç’ın başarısını disiplinli çalışmasına borçlu olduğunu ifade ederek, "Zehra, söylediğimizi harfiyen uygulayan bir öğrencimiz. Okul kurslarımızı takip etti. Devamsızlık yapmadı ve dersleri anlayarak dinledi. Anlamadığı yeri soran ve soru getiren bir öğrencimizdi. Evde soru çözdüğünde anlamadığı kısımları akşam bile sosyal medya üzerinden bizlere sorardı. Başarısını disiplinine, anne babasına ve en son biz öğretmenlerine borçlu." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
lila
lila - 2 yıl Önce

şu an şoktayım zehra bnm ilk okulda sınıf arkadasımdı

SIRADAKİ HABER