banner360

Tercan HEM KPSS'ye hazırlananlar için ücretsiz kurs düzenledi

Tercan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü,Tercan MYO işbirliğiyle önlisans eğitim gören ve yüksek okul mezunu işsiz gençlere ücretsiz KPSS kursu açıldı

Tercan HEM KPSS'ye hazırlananlar için ücretsiz kurs düzenledi
 Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği kursa toplam 122 kursiyer katılıyor. Tercan HEM Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)'na hazırlık kursları ve ilçe genelinde ki okullarda açtığı sınav ve hazırlık kurslarıyla ilçenin eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor. Halk Eğitim Merekezi tarafından ilçede ilk kez düzenlenen KPSS kursu 6 branş öğretmeni tarafından veriliyor. 15 Mart 2012'de başlayan kurs Haziran ayının son haftası sonu itibariyle tamamlanacak. KPSS kursu 120 saatten oluşuyor. Tercan Lisesi ve Tercan MYOnda hafta içi Çarşamba,Perşembe ve Cuma günü saat 17-19.30 saatleri arasında verilen kurslara toplam 122 öğrenci katılıyor. Tercan HEM Müdürü Fahri Ulus, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Halk Eğitim Merkezi olarak Yüksek okulda ön lisans eğitimi gören   öğrencilere  eğitim   olanağı  sağlayarak, onları KPSS sınavına hazırlamak olduğunu belirtti. Kursların yüksek okul mezunu işsiz gençlere ve ön lisasn eğitimi gören öğrencilere yönelik olduğunu vurgulayan Ulus," Kurslarda Türkçe,Matematik,Coğrafya,Tarih ve Vatandaşlık Bilgisi dersleri verilmektedir. Kursiyerler istediği derse katılabilirler. Kurslarda uzaman ve deneyimli öğretmenler tarafından ders verilmekte olup  eğitim Haziran ayı sonuna kadar sürecek"dedi.
BU EĞİTİM SAYESİNDE GENÇLERİMİZ KPSS'DE BAŞARILI OLACAKLARDIR
KPSS kurslarının düzenlenmesinde yegane amacın ön lisans eğitimi gören veya yüksek okul mezunu işsiz gençlerin işe yerleşmelerinde işlerini kolaylaştırmak ve meslek sahibi olmalarına imkan sağlamak oılduğunu vurgulayan Ulus," Yıllarca bir yüksek okul veya 4 yıllık fakülte bitirerek kendi mesleklerinde ülkemize yararlı olma düşüncesinde olan gençlere umut kapısı olan bu kursların bundan sonra ki dönemlerde de peryodik olarak açılması planlanmaktadır. Her konuda olduğu gibi KPSS kursunun açılmasında da desteklerini esirgemeyen ilçemiz Kaymakamı sayın Turgay Hakan Bilgin'e  MYO Müdürü sayım Mehmet Rızvanoğlu'a teşekkür ederim"diye konuştu.Tercan Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin'de, ilçenin ekonomik şartlarının göz önünde bulundurarak KPSS'de başarı sağlanması için kurs açıldığını ifade ederek," Gençlerimizin gelecekteki hayatlarına atacakları ilk adım için önemli olan bu sınavda kaymakamlık olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Bu eğitim sayesinde gençlerimizin KPSS'de başarılı olacaklarına inanıyorum. Bu tür sınavlarda başarılı olabilmek için bu kurslar büyük önem taşımaktadır"şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER