banner377

Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı

Erzincan'da ahilik haftası kutlamaları Erzincan Belediye Binası önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma programı ile başladı.

Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Erzincan'da ahilik haftası kutlamaları Erzincan Belediye Binası önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma programı ile başladı.
Bu kapsamda 23-27 Eylül tarihleri arasında tüm ülke genelinde kutlanan Ahilik Haftası çelenk sunma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ının okunmasıyla program başladı. Sanayi Ticaret İl Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü Şemistan Erdoğan konuyla ilgili olarak açıklama yaptı23-27 Eylül tarihleri arasında tüm ülke genelinde kutlanmakta olan Ahilik Haftası etkinlikleri Erzincan'da düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başladı. Sabah saatlerinde başlayan kutlamaların ilk bölümünde Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon’un yanı sıra, Sanayi Ticaret İl Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü Şemistan Erdoğan, Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Bakkal Odası Başkanı ve yönetim kurulu üyesi Namık Polater ve esnaf temsilcileri de katıldı. Sanayi Ticaret İl Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü Şemistan Erdoğan açıklamasında; "Müdürlük faaliyetleri içerisinde bulunan Ahilik kutlamasını yapmaktayız. Ahilik sanat, ticaret, mesleğinde olgun kişilik, ahlak ve doğruluğun iç içe girmiş bir alışığıdır. Ahi diye anılan kişiyi kesin olarak bir sanat, ticaret ya da meslek sahibi olması gerekir. Olgun, ahlaklı, merhametli, iyiliksever, her işinde, her davranışında dürüst ve güvenilir kişidir. Yine Kırşehir'e gelerek Ahi Evran'ın esnaf ve sanatkârımızı teşkilatlandırmış olması, Türk topluluklarını bir araya getirerek duygusal duyularını kamçılayarak, esnaf ve sanatkarın teşkilatlanmasını sağlayan Ahi Evran'dır. Ahi Evran'ın nasihatlerinde olduğu gibi kuvvetli ve üstün durumdayken affedici, hiddetliyken duygusal davranması gerekir. Ahilik Haftası'nın esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olmasını diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER