Albaraka Türk Uluslararası Finans Enstitüsüne katıldı

İSTANBUL (AA) - Albaraka Türk, 70 farklı ülkeden 500’e yakın üyesi bulunan Uluslararası Finans Enstitüsüne (IIF) katıldı. Banka açıklamasına göre, Albaraka Türk, uluslararası bankacılık alanındaki konumunu global finans dünyasında...

Albaraka Türk Uluslararası Finans Enstitüsüne katıldı

İSTANBUL (AA) - Albaraka Türk, 70 farklı ülkeden 500’e yakın üyesi bulunan Uluslararası Finans Enstitüsüne (IIF) katıldı.

Banka açıklamasına göre, Albaraka Türk, uluslararası bankacılık alanındaki konumunu global finans dünyasında daha yükseltmek için 70 farklı ülkeden 500’e yakın üyeye sahip Uluslararası Finans Enstitüsüne (IIF) katıldı.

Ticari ve yatırım bankaları, varlık yöneticileri, sigorta şirketleri, devlet fonları, serbest yatırım fonları, merkez bankaları ve kalkınma bankalarını üyeleri arasında bulunduran IFF, risklerin ihtiyatlı bir şekilde yönetilmesinde finansal sektörü destekleyen, sağlam endüstri uygulamaları geliştiren, üyelerinin geniş menfaatlerine olan düzenleyici, mali ve ekonomik politikaları savunan ve küresel finansal istikrar ile sürdürülebilir ekonomik büyümeyi teşvik etme misyonu ile ilerleyen bir kuruluş olarak faaliyet gösteriyor.

Açıklamada IIF üyeliğinin, IAIS, Basel Komitesi, FSB, IOSCO, IASB gibi küresel regulatörler ve G-20 ve IMF gibi kilit ve ulusal bölgelerde politika yapıcılarının yer aldığı kilit konularda, küresel açık ve yapıcı tartışmalar için düzenli olarak bir araya getirdiği tartışma platformlarında, Albaraka Türk’e katılım bankacılığını temsil imkanı sağlayacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER