Kosgeb’den İmalatçı Kobi’lere destek

KOSGEB, Türkiye plan/programlarında belirlenen ve öncelikli olarak desteklenmesi gereken imalat sanayi için, yeni hazırlamış olduğu KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilk Proje Teklif Çağrısına çıkıyor.

Kosgeb’den İmalatçı Kobi’lere destek
 KOSGEB, Türkiye plan/programlarında belirlenen ve öncelikli olarak desteklenmesi gereken imalat sanayi için, yeni hazırlamış olduğu KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilk Proje Teklif Çağrısına çıkıyor.Çağrı kapsamında imalatçı KOBİ’lere Türkiye genelinde toplamda 300 milyon TL’lik proje desteği sağlanacak.

 

1.    İmalat sanayinin “Orta-Düşük ve Düşük teknoloji” düzeyinde faaliyet gösteren KOBİ’ler, ‘Katma Değerin Artırılması’ başlığı altında 200 bin TL hibe ve 400 bin TL faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 600 bin TL,

2.    İmalat sanayinin “Orta-yüksek ve Yüksek teknoloji” sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’ler ise, ‘Kapasite Geliştirme’ başlığı altında 300 bin TL hibe ve 500 bin TL faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 800 bin TL

 

destekten yararlanabilecekler.

 

Program kapsamındaki destekleme oranı Erzincan için % 80 olup, proje kapsamında yerli makine-teçhizat alınması durumunda destek oranı %15 daha artırılarak % 95’e kadar çıkabilecek.

 

Başvurular, 1 Nisan - 6 Mayıs tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak.

 

Destek programı KOBİ’ler için bir yatırım fırsatı olup,  Erzincan’da ki imalatçı işletmelerin bu programdan yararlanmalarını teşvik etmek amacıyla,  KOSGEB Erzincan Müdürlüğü’nce bilgilendirme toplantıları, proje hazırlama eğitimleri yapılacak.

 

 

Başvuru şartları ve diğer hususlar için detaylı bilgi KOSGEB Erzincan Müdürlüğünden ve www.kosgeb.gov.tr adresinden alınabilecektir.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER