KUDAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan'da Yapıldı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 81. Yönetim Kurulu Toplantısı, başkanlığını Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu'nun yaptığı ,Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Bakır evde gerçekleştirildi.

KUDAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan'da Yapıldı
Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığı, yapılan devir teslim töreni ile 2017 yılı Kasım ayına kadar Erzincan Valisi Ali Arslantaş’a devredildi.
Toplantının açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu; “Bir yıldır Bayburt Valiliğinde bulunan Yönetim Kurulu Başkanlığını, bugünden itibaren Erzincan Valiliğimize ve Ali Aslantaş valimize devrediyoruz. Kendilerine şimdiden başarılar diliyor ve 81. Yönetim Kurulu toplantımızı yönetmek üzere kendisine görevi teslim ediyorum” dedi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, ise yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 81. toplantısını gerçekleştirmek için bugün bir aradayız. Yönetim kurulu toplantımıza katılan değerli Valilerimize, değerli Belediye Başkanlarına, İl Genel Meclisi Başkanlarına ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarına Erzincan Valisi olarak çok teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. Sizleri Erzincan’da görmekten duyduğum mutluluğu belirtmek istiyorum.
Kalkınma Ajansımız bölgemizde yerel dinamiklerin hayata geçirilmesi ve bölgenin bir bütün olarak kalkınması adına faaliyetler yürütmektedir. Ajansımız bir taraftan mali destekler aracılığıyla bölgeye katkı sağlarken diğer taraftan sahaya dönük eğitimler, planlama ve strateji çalışmaları yürütmektedir.
Ulusal ve uluslararası fonların bölgeye çekilmesi için devam eden Ajans çalışmaları kapsamında, 22 Kasım 2016 tarihinde tüm kurum ve kuruluşların desteklerinin anlatılacağı bilgilendirme paneli düzenleneceği bilgisini vermek istiyorum.
Bugünkü 81. Yönetim Kurulu toplantısında; Ajansın son bir ay süresince yaptığı faaliyetler, verilen destekler değerlendirilecek, bölge tanıtımına katkı sağlayacak 2017 EMITT Fuarı hazırlıkları ve gelecekte yapılması planlanan çalışmalar ele alınacaktır.
Dilek ve temenniler sunularak bu ayki toplantımızı tamamlamış olacağız” dedi.
Daha sonra KUDAKA Genel Sekreter Vekili Dr. Mehmet Ali Çakal’ın, Ajansın mevcut çalışmaları ve planlanan faaliyetlere ilişkin olarak Yönetim Kurulu üyelerine yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından gerçekleştirilen toplantıda;
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA)’nın 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı Eylül-Ekim döneminde Erzincan Kavakyolu Belediyesi tarafından Ajansa sunulan “Toprak Su İle Canlanıyor” projesinin desteklenmesine,
2016 yılı Teknik Destek programı Eylül-Ekim dönemi kapsamında Ajansa başvurusu yapılan ve değerlendirme komitesi tarafından başarılı bulunan; Erzurum Valiliği’nin “Kurumsal Kapasite Gelişimi ve Etkili İletişim”, Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Öğrenci Koçluğu Eğitimi” ve Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Kamuda İhale Süreçleri Eğitimi” projelerinin desteklenmesine karar verildi.

Haber: Tamer Kaan Köksal
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER