banner377

Maden suyu üreticileri Erzincan'da bir araya geldi

Maden suyu üreticileri Türk Kızılayı Erzincan Mineralli Su İşletmesi'nde bir araya geldi.

Maden suyu üreticileri Erzincan'da bir araya geldi

Maden Suyu Üreticileri Derneği (MASUDER) üyeleri, yaza hazırlık çalışmaları kapsamında Türk Kızılayı Erzincan Mineralli Su İşletmesi'nde bir araya geldi.

MASUDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kızıl, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, maden suyunun son 10 yılda sağlık trendinin öne çıkardığı en yararlı içecek olduğunu söyledi.

İnsanların bilinç seviyeleri yükseldikçe yediklerine, içtiklerine daha çok dikkat etmeye başladıklarını belirten Kızıl, "Artık maden suyunun eskiden olduğu gibi rahatlama algısıyla değil, sağlık algısıyla ve çok daha fazla tüketileceği bir gerçektir." dedi.

Maden suyunun doğal ve meyve aromalı olmak üzere iki tipte tüketiciye sunulduğunu ifade eden Kızıl, içerdiği yüksek miktardaki mineral nedeniyle hem doğal hem de meyve aromalı maden sularının tüketicinin tercihi olmaya devam edeceğini dile getirdi.

Kızıl, Türkiye'deki doğal maden sularının Avrupa'dakilere kıyasla çok daha fazla mineral içerdiğine dikkati çekerek, "Tüketicilerimize bol bol doğal maden suyu içmelerini tavsiye ediyoruz. Meyve aromalı doğal maden sularının da doğru bir tercih olduğuna inanıyoruz." ifadesini kullandı.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER