banner377

TSKB'ye, Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Özel Ödülü

- TSKB, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından hayata geçirilen Bağımsız Kadın Direktörler Projesi kapsamında verilen "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" özel ödülünün sahibi oldu

TSKB'ye, Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Özel Ödülü

İSTANBUL (AA) - Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından hayata geçirilen Bağımsız Kadın Direktörler Projesi kapsamında verilen "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Özel Ödülü"ne layık görüldü.

TSKB'den yapılan açıklamaya göre, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından hayata geçirilen Bağımsız Kadın Direktörler Projesi (BKD), Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Endeksi'ni ve Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu ödüllerini açıkladı.

Banka, yönetim kurulunda kadın üye oranı için belirlediği hedefler ve politikalar konusundaki yaklaşımıyla "2017 Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Özel Ödülü"nü almaya hak kazandı. Zorlu PSM'de gerçekleştirilen ödül töreninde TSKB Yönetim Kurulu ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi Hansu Uçar'a ödülü SPK Başkan Yardımcısı Bora Oruç takdim etti.

Ödül töreninde konuşan TSKB Yönetim Kurulu ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi Hansu Uçar, şu değerlendirmelerde bulundu:

"TSKB, kuruluş misyonunda ve adında yer alan kalkınma konusunda ülkemizde önemli inisiyatifler alıyor. Kadın istihdamı da ülkemizin sosyal ve ekonomik kalkımasının ana unsurlarından birini oluşturuyor. Bu konudaki farkındalığın öncelikle hissedarlar tarafından sahiplenilmesini daha süratli ve kalıcı sonuçlar alınması açısından önemli buluyorum. Diğer yandan, Yönetim Kurullarında çeşitlilik dediğimizde, konuyu sadece kadın-erkek olarak düşünemeyiz. Farklı deneyimler, farklı disiplinler, farklı bakış açıları Yönetim Kurullarına değer katar. Kadın ve erkek üyelerin varlığının bu farklılıkların harmanlanmasında çok daha verimli sonuçlar üreteceğine inanıyorum."

Konuşmasında TSKB'nin kadın dostu bir banka olduğunun da altını çizen Uçar, uzun yıllardır fırsat eşitliğini konusunda sorumluluk alan bir banka olduğunu bildirdi.

Çalışanlarının yüzde 55'inin kadın olduğunu kaydeden Uçar, "Üst yönetimde kadın oranımız yüzde 50'ye yakın. Tabii ki önemli olan, bu güzel rasyoların devamı ve sürekliliği. Bu değerli ödülü tüm menfaat sahiplerini de içerecek şekilde, TSKB ailesi adına almaktan dolayı onur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER