banner393

Erzincan Kan Kaybediyor..

1 Kasım 2015 seçimleri sonrası ilk defa Ak Parti Erzincan’da 2 Milletvekili çıkardı. Aynı zamanda ne talihtir ki Binali Yıldırım ara dönemde Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı oldu.

Peki, Erzincan neden kan kaybediyor; Hemşerimiz gurumuz Binali Yıldırım mayıs ayında Başbakan olduktan sonra haziran ayı içerisinde Erzincan’a geldi. Cumhuriyet meydanında Erzincan halkına hitap etti ama Erzincan için bir müjde vermedi.

15 Temmuz Darbe sonrası Başbakan Binali Yıldırım 2.kez memleketi Erzincan’a geldi. Erzincan Valiliği çıkışı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada 23 ilin teşvik paketinden faydalanacağını anlattı. Âmâ maalesef cazibe iller arasında Erzincan olmayacağını açıkladı.

Erzincan'a göre, Erzurum, Sivas ve Bayburt atlarını alıp Üsküdar’ı geçmiş bizim Milletvekilleri ne iş yapıyor Erzincan için ne üretiyorlar. Erzincan her geçen gün ileri gideceğine geri gidiyor. Daha geçen seneye kadar bu şehre bir Bakan gelip gitse hemen ardından İl Başkanı, Belediye Başkanı, Milletvekilleri değerlendirme toplantıları yapıyorlardı. Şimdi bu şehre Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı geliyor kimseden bir çıt çıkmıyor.

15 Temmuz Darbe sonrası her akşam şehrimizde Cumhuriyet Meydanında Demokrasimize sahip çıkma anlamında hepimiz nöbet tuttuk. Ama bu nöbetlerde bile Protokol ile Vatandaşları bariyerlerle ayırdınız. Sadece Demokrasi nöbetimi tabi ki hayır Şehit Cenazelerinde bile aynı hatayı yapıp Protokol ile vatandaşı bariyerlerle ayırdınız.

Vatandaş Vekillerinden, İl başkanından, Belediye Başkanından iş istiyor istihdam istiyor sizler vatandaşın sesini duymamak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bir gün kamyon fabrikası açıyorsunuz, bir gün tekstil fabrikası açıyorsunuz, bir gün hipodrom açıyorsunuz Allah aşkına seçim öncesi nasıl kapı kapı dolaşıp oy istediyseniz şimdi o aldığınız oyların hakkını verin…
 

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erzincan
Erzincan - 2 yıl Önce

Yazınıza katılıyorum.tek vekilkende değisen bisey yoktuki.ben ilk oy verdigimde sebahattin karakelle vardi ve fabrika yapiyordu.hala yapiyor .bu millet 81ilde vatanina cumhurbaskanina basbakanina sahip cikti.ama ne yazikki halka sahip cikilmiyor.emekli,asgari ucretliler perisan ve hemen hemen her 100 kisinin 90 i bankalara borclu.sayin basbakan gidin yapilandirin diyor borcunuzu.ama maasa zam yok.bu millet bunlari hakrtmiyor.Hele.erzincan hiç hak etmiyor.ben erzincanli olarak akp ye hakkimi helal etmiyorum.

Erkan Peker
Erkan Peker - 2 yıl Önce

Aynen bizim milletvekillerimiz secilene dek hiçbirinde üretim yok başbakanımızı yönlendirip bir iş sahası açacak proje yok ancak ara sıra karakelleyi görüyoruz daha öbürünün yüzünü gören yok il başkanımız bile bunlardan daha cok calısıyor ve gercekten de millet şikayetçi

mustafa ergüven
mustafa ergüven - 2 yıl Önce

Erz.Neden Sahipsiz Yıdırım Akbuluttan Sadece Kayak Tesisi Kaldı Binalî Yıldırım Döneminde Aynı Kaderi Yaşamayalım Yirmi Üç İl Kalkınmada Öncelikli,de Erz.Neden Deyil Yetkililer Uyumasın Göç Veren Kayıplar Veren Bir Şehir Olmakmı Kaderimiz.

Kuzuzade
Kuzuzade - 2 yıl Önce

Erzincan ak parti teşkilatından hiç bir zaman millete hayır gelmez belediye başkanından tutunda millet vekili ne kadar hepsi bu zamana kadar cebini reklam yapma ve rant yapmayı düşündü düşünüyorlar halada devam ediyo Yaradan onları ıslah ede sağlık bakanından cami isteyen bir fetocu belediye başkanından ne bekkenirki başka

Necmettin
Necmettin - 2 yıl Önce

Bir şey demiyorum sandık gelince diyeceklerimi diyecem öyle doluyumki zamanı gelince konuşacağım inşaAllah

Özgül
Özgül - 2 yıl Önce

Doğru bir yaklaşım ama herkesin umudu bitti ne yazıkki bu saatten sonra herşey geçtikten sonra neye yararki isterse işsiz kimse kalmasın memlekette ama gönül kırıldı bikere ilimize katkı yapılmıyorsa zorlamanın mantığı yok açıkça herkes başının çaresine baksın bizleri düşünen yok nede olsa....

Muamner YILDIZTAŞI
Muamner YILDIZTAŞI - 2 yıl Önce

Bu şehir hiç bu kadar kötü yönetilmedi. Ama bizlere müstahaktır. Kendimiz ettik kendimiz bulduk. Kafa yapımız değişmedikçe, bizler emrivaki isimleri seçmeye devam ettikçe bu şehir asla gelişmeyecektir.

Sami
Sami - 2 yıl Önce

Okadar yorum var hepsi içler acısı . ama napıyoruz, durmuyoruz.. birdahaki seçimlerde tekrar oy veriyoruz Adalet ve kalkınma partisine adındaki gibi.. bu konusmalar tekrar devam etsin nasil olsa sıkılmıyoruz bir takke bir lokma-bakanin oglunun eline para sayma makinası fakire zikirmatik-belediye baskaninin oglunun altinda arabasi okula gider erzincanin has baba yiğit genci otobus seferlerinin yetersizliyinden otobuste vatosluk yapar.. adam ise otobus parasi vermemek icin hergun yuruyerek gidip gelir kalkar istanbula yapilan bogaz koprusunu yaptilar diye oy veririm der.. anlatştık .tamam. imc usulu susalım memleketce..belli herkez dolmus uzun zamandir sindire sindire.. uzun zamandir erzincanin dertleri icin haber kanallarinda ,sosyal medyada boyle yazilara rastlamak zor normalde erzincani internette arattiginizda ya 2 sene once verilmis ve yapilmamis , yapimi suren calismalar cikar, ya 10bin tane cicek ekildi haberi cikar yada daha yuruyecek yolu olmadigi halde cogu sokakları cöp kokan bir şehrin ,belediye baskaninin bisiklet binme seferberliyi, bisiklet dagitma haberleri cikar ..tam bi rezalet ..sonra her secime yakin iki yem atarlar gelip birkac konusur is vaadederler giderler..sonra bakarsinizki başklari coreklenmiş..sonrada lagaluga yapar eleştirirken yok biz akp yi seviyoruzda senelerdir oy veriyoruzda niye boyle olduda...soylenecek okadar sey varki ..bildiyiniz ve sustugunuz icin bu boyle devam edecek ..vesselam.