banner352

3. Ordu Komutanı Demokrasi Nöbetinde

Erzincan Cumhuriyet Meydanı'ndaki Demokrasi nöbetinin 19'uncu gecesinde, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Eşi Nesrin Savaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalttin Başsoy, Genelkurmay Başkanlığı Personel Başkanı Korgeneral Selçuk Bayraktaroğlu bazı kurum müdürleri ve bazı siyasi parti temsilcileri vatandaşları yalnız bırakmadılar.

3. Ordu Komutanı Demokrasi Nöbetinde
FETÖ/PDY’nin düzenlediği darbe girişimin ardından Erzincan'da geceleri sürdürülen 'Demokrasi Nöbetinin 19’uncu gecesinde, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi  Hatice Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Eşi Nesrin Savaş, halkın içinde oldular.  Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Demokrasi Nöbetlerinin 19’uncusuna, 3’üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş eşi Nesrin Savaş ile birlikte geldi.
Vali Ali Arslantaş ve eşi Hatice Arslantaş, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Genelkurmay Başkanlığı Personel Başkanı Korgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci de eşleri ile birlikte katıldı. Demokrasi nöbetinde bir konuşma yapan Vali Ali Arslantaş, darbe girişiminin olduğu gece, bir tek araç ve askerin meydana inmediğini, tek kurşun atılmadan bu işin üstesinden geldiklerini hatırlatarak, "Bugün 3’üncü Ordu Komutanımız Orgeneral İsmail Serdar Savaş ile sizleri tanıştırmak için buraya çıktık. Komutanımız bugün sizlerle birlikte olmayı arzu etti, biz de davet ettik. Sağ olsun kırmadı geldi. Yeryüzünde ve gökyüzünde bizi korkutacak ve mağlup edecek tek güç Allah’tır. Allah da bizimle beraberdir" dedi
Konuşmanın ardından Vali Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral  İsmail Serdar Savaş,  Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve protokol üyeleri meydanda toplanan binlerce kişi ile birlikte dev ekranda CNN Türk ve Kanal D ortak yayınına katılarak Hande Fırat’ın sorularını yanıtlayan hemşehrimiz Başbakan  Binali Yıldırım'ı izledi. Programın sona ermesinin ardından Kuran-ı Kerim okundu ve yapılan duaların ardından,  Vali Arslantaş ve beraberindeki protokol mensupları alandan ayrıldı.
 

 

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilginc
ilginc - 2 yıl Önce

Vay be daha düne kadar cemaatin erzincanda en önde gelen adamlarından ol. Şimdi gel milleti demokrasi ye sahip çıkmaya çağır. Çok İlginç. İsim de vermedim ha, lafım ortaya. Artık kim alınırsa üstüne.

Sayın Valim
Sayın Valim - 2 yıl Önce

Sayın Valim Erzincan'ımıza yeni geldi. Bazı kesimlerin yanlış bilgilendirmeleri sonucu farklı cemaatlerdeki insanları da ''vatan haini fetocu'' olarak görevlerinden uzaklaştırdı. Tek Bir Masumun Kanına Girmekten Allaha Sığınırız dediniz sayın valim. Lütfen karar verirken kanına girdiğiniz masumları bi çağırın da kendileriyle bi görüşün. Fetö ile ilgisi olmayan çalışanlarınıza kıymayın...

SIRADAKİ HABER