banner377

344 kişilik işçi kadrosu için 2 bin 760 başvuru

Erzincan’da, geçici görevli olarak okullarda çalıştırılacak 344 kişilik hizmetli kadrosu için 2 bin 760 aday başvurdu

344 kişilik işçi kadrosu için 2 bin 760 başvuru

Erzincan’da, geçici görevli olarak okullarda istihdam edilecek 344 kişilik hizmetli kadrosu için 2 bin 760 aday başvuru yaptı.

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) çerçevesinde hizmetli olarak geçici süreyle çalıştırılacak işçileri belirlemek amacıyla kentte bulunan 13 Şubat Kapalı Spor Salonu'nda noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

İl genelindeki okullarda hizmetli olarak çalıştırılmak üzere 344 kişinin alınacağı kadroya, 2 bin 760 kişi müracaat etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya Tekin, kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada, "İŞKUR bünyesinde Milli Eğitim Müdürlüğünde, toplum yararına çalışması için seçeceğimiz 344 kişinin noter huzurunda kura çekimi için buradayız. Bu arkadaşlar okullarda temizlik işlerinde çalışacak. Başvuru sayısı 2 bin 760 kişidir." dedi.

Başvurusu kabul edilen 344 kişiden 222'sinin kent merkezi, 122'sinin ise ilçelerde, eğitim yapılan okullara alınacağını belirten Tekin işe alınanların geçici görevli olarak 9 ay çalışacaklarını ifade etti.

Kura sonrası işe alınan kişiler büyük sevinç yaşarken kurada ismi çıkmayanlar ise salondan eli boş ayrıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgut ZAİM
Turgut ZAİM - 1 yıl Önce

Rabbim işsizlere yardım etsin inşAllah. Allah cc rezzaktır. herkesin rızkını verir yeterki kulluğumuzu layıkıyla yerine getirelim.

Seyfi Özer
Seyfi Özer - 1 yıl Önce

Bu bile ekonominin durumunu gösteren güzel bir örnek. Kendimizi kandırmayalım. Batıyoruz.

SIRADAKİ HABER