banner370

Ahmet Çıldır’ın ailesine Hizmet İş Sendikası aracılığı ile destek sağlandı.

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı olarak faaliyetini sürdüren Hizmet İş Sendikası sosyal sorumluluk projesi ile tüm üyelerini kapsayan ferdi kaza sigortası uyguluyor.

Ahmet Çıldır’ın ailesine Hizmet İş Sendikası aracılığı ile destek sağlandı.
Hizmet İş Sendikası sosyal sorumluluk projesi ile tüm üyelerini kapsayan ferdi kaza sigortası uyguluyor. Uygulama ile ilgili bilgi veren Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Harun Mutlu, “Allah göstermesin ama iş esnasında insanın başına ne geleceği belli olmuyor. Bu sebeple genel merkezimiz tüm üyelerimize ferdi kaza sigortası yaptırmıştır. Böylece bütün üyelerimiz kazalara karşı sigorta kapsamına alınmıştır. Erzincan Belediyesinde işçi olarak çalışan ve 2014 Haziran ayında geçirdiği iş kazası sonrası hayatını kaybeden Ahmet Çıldır’ın eşi Betül Çıldır’a 20 bin TL sigortadan ödeme yapılmıştır. Bizde bu parayı Çıldır ailesine teslim ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hizmet İş Sendikası olarak Erzincan’da ilk kez böyle bir uygulama yaptıklarını da hatırlatan Sendika Şube Başkanı Harun Mutlu, işçilerimizin iş güvenliği noktasında bütün tedbirlerin alındığını ve inşallah bu tarz iş kazalarının oluşmaması temennisinde bulundu. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER