banner352

Ahmet Korkmaz Başkan Seçildi

ÇAYDER Genel Kurulunda İş Adamı Ahmet Korkmaz Başkan Seçildi

Ahmet Korkmaz Başkan Seçildi
Kısa adı ÇAYDER olan Çayırlı ve Köyleri Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği 1. olağan genel kurulu geçtiğimiz günlerde yapıldı. Yapılan genel kurulda üyelerin tamamının oyunu alan iş adamı Ahmet Korkmaz dernek başkanı seçildi.
Çevresel farklılıkları ortadan kaldırarak bütünlük içerisinde Çayırlı ilçesini kalkındırmak ve Türkiye çapında bir ilçe yapmak amacıyla kurulan Çayırlı ve Köyleri Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği yapılan ilk genel kurulunda, iş adamı Ahmet Korkmaz başkan seçilerek çalışmalarına başladı. Geçmişte Erzincan adına deprem sonrası yeniden yapılandırma ve rehabilitasyon çalışmalarında Türkiye geneli ilk defa bir İl'e özel kanun çıkarılmasında (3838 sayılı Erzincan Kanunu) çok aktif rol almış ve bu yasayı TBMM den çıkartıp ilin sorunlarına ilaç olmuş çalışmalarda bulunmuş olan Başkan Korkmaz, yapılan ilk genel kurul ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Korkmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Dernek olarak sadece Çayırlı ilçemiz değil Erzincan'ın tüm doğu ilçeleri ve köylerini kapsayacak şekilde birlik ve beraberlik içerinde sıradan bir dernek değil, derneklerin birlikteliğinden oluşacak bir federasyon oluşturma çabasında olacağız.
Amacımız siyaset üstü hareketle bugüne kadar ihmal edilmiş, geri planda tutulmuş ilçelerimizin ve köylerimizin birlikteliğini oluşturup, haklarını arayamayan, dertlerine çare bulamayan, kültürel ve sosyal ezikliği gidermek amacıyla insanımızın sesini duyurmak, sorunlarına çözüm bulmak amacında olacağız. Derneğimizin siyasi hiçbir bağlantısı yoktur. Çalışmalarımız partiler üstü devam edecektir. Birlik ve beraberliğimizle farkındalık içerisinde olacağız. Her şeyden önce birlikten güç doğar mantığıyla hareket edeceğiz. Bugüne kadar ihmal edilmişliğin, yöresel yok sayılmışlığın önüne geçeceğiz ve tamamen insana saygı prensibiyle hareket edeceğiz. Bizimle birlikte olan insanlara ön ayak olacağız. Kurmuş olduğumuz güçlü yönetimimizle "insanı yaşat ki ülken yaşasın" sözü her zaman ilkemiz olacaktır. Çalışmalarımızla aktivitelerimizle hedefimizde belirlenen değil belirleyen olacağız.

İlimiz ve bölgemizin gelişmesinde ve kalkınmasında gerek halkımızla gerek üyelerimizle gerekse yönetimimizle mazlum insanların demokratik anlamda gözü, sesi ve kulağı olacağız. Bu birlikteliğimizin Çayırlı'mıza Erzincan'ımıza ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi
 

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
semih ilter
semih ilter - 2 yıl Önce

Ahmet kardeş tebrik ederim
Hayırli olsun.

Sebahattin gül
Sebahattin gül - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun çok çok çok sevindim Allah yolunu açık etsin başkanım

Baş Başkan
Baş Başkan - 2 yıl Önce

Sonunda bi şeyin başkanı oldun, yoksa başkanlık sayıklaya sayıklaya hasta olacaktın. Sonunda bizim mahallenin muhtarlığına da fit olursun diye düşünmeye başlamıştım neredeyse. Ahmet abi Allah aşkına vazgeç bu sevdalardan artık cidden iyice komik durumlara düşürüyorsun kendini.

SIRADAKİ HABER