banner352

Bakandan kar motoru şovu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, memleketi Erzincan’daki kayak merkezinde kızakla kaydı, kar motoru kullandı.

Bakandan kar motoru şovu
 Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere memleketi Erzincan’a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, hafta sonunu baba ocağı olan Refahiye ilçesine bağlı Kayı Köyü’nde geçirdi. Bakan Yıldırım, köyünde ev ziyaretlerinde bulunduktan sonra, Erzincan merkeze 45 kilometre uzaklıkta bulunan Akbulut Kayak Merkezi’nde düzenlenen kar pikniğine katıldı. Burada hemşehrileri ile hasret gideren Yıldırım, daha sonra kızakla kaydı. Yaklaşık 25 metre yükseklikte bulunan tepenin üzerinden kızakla aşağıya kayan Bakan Yıldırım büyük keyif aldığını söyledi. Vatandaşların alkışları arasında kızaktan inen Yıldırım, Erzincan Valisi Selman Yenigün ile kar motoruna da bindi. Kar motorunu kendi kullanan Yıldırım,kayak pistinde dakikalarca gezdi.

Yıldırım, kayak keyfinin ardından açıklamasında; “Bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu, çoçukluk yıllarımı hatırladım ama bizim kızaklarımız daha hızlıydı” dedi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte Erzincan’da temaslarda bulunan Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Orhan Birdal’da kayak merkezinde kızakla kayanlar arasında yer aldı, Birdal, önce Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır ile birlikte ahşaptan yapılan kızağa bindi ardından, tek başına kızakla kaymanın keyfini yaşadı, Birdal, kızakla birkaç kez kaydıktan sonra kızakla kaymanın uçmaktan zor olduğunu ifade ederek; “Uçmanın tehlikesi bundan daha az diye düşünüyorum ama çok zevkliydi. Çocukluğumuzda biz bu imkanları bulamadık, bulsaydık daha iyisini yapardık dedi. Bakan Yıldırım ve bareberindekiler daha sonra kar üstünde piknik yapan vatandaşların masalarına konuk oldu onlarla sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER