banner377

Bedir Limon Güven Tazeledi

Erzincan Şoförler ve Otomobilciler Odası olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Bedir Limon Güven Tazeledi

Düzenlenen genel kurula oda başkanları ve Erzincan Şoförler ve Otomobilciler Odası üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan genel kurulda divan oluşturuldu. Divanın ardından oda faaliyet raporu okunduktan sonda Erzincan Şoförler ve otomobilciler Odası Başkanı Bedir Limon açıklamasında; “1954 yılında kurulan Erzincan Şoförler ve Otomobilciler Odasına şimdiye Kadar hizmeti geçen değerli Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür eder bu arkadaşlarımızdan ahirete, intikal edenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sağlık, sıhhat ve afiyet dilerim. Değerli meslektaşlarım Siyasette olduğu gibi Oda Başkanları da görev yaptığı dönemin sonunda seçmenlerine hesap vermek zorundadırlar. 12 yıldır Erzincan Şoförler ve Otomobilciler Odası  Başkanlığını yürütmekteyim. Bu süre zarfında sizlere layık olmak için elimden geleni yaptığım kanaatindeyim. İcra edilen meslekler içerisinde en zoru olan şoförlük mesleğine sabır, metanet ve çileli bir şekilde yerine getiren ve başkanlığım döneminde beni hiç yalnız bırakmayan siz değerli meslektaşlarıma şükranlarımı sunarım.

  Değerli meslektaşlarım acısıyla tatlısıyla bir dört yılı geride bırakmış bulunmaktayız. Bu süre zarfında çeşitli faaliyetlerimiz ve etkinliklerimiz olmuştur. Bu müstesna kesimini oluşturan en asil duygunun insani Şoför ve Nakliyeci esnafının en büyük karar organı Oda Genel Kurulumuzun tüm şoför esnafına hayırlar ve bol kazançlar getirmesi en büyük temennimiz. Geçirmiş olduğumuz bu dört yılda:

1- Kurtarıcı araç ve Cenaze Nakil aracı ile siz değerli Üyelerimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız.

2- Bilindiği üzere Odamız Hizmet Binası 2009 yılında kiralamış olduğumuz 13 Şubat Caddesi hizmet vermekteydi. Hep Hayalini kurduğumuz Odamız ve siz Şoför esnafına yakışacak bir Hizmet binası almak Allah' a şükürler olsun ki bizlere nasip oldu. Bir Alışveriş merkezinin 2. Katta bulunan yeni Hizmet binası ile siz değerli meslektaşlarımıza daha iyi bir hizmet vermenin gururunu ve onurunu yaşamaktayız.

3-Değerli üyelerimiz malumunuz üzerine faaliyetimizin ana unsuru olan vasıtalarımızı değiştirmek günün şartlarında pek mümkün değildi. Federasyon nezdinde yapılan çalışmalar doğrultusunda taleplerimiz olumlu karşılanarak Ticari Taşıtlarda ÖTV kaldırılmak suretiyle Şoför esnafımız Ticari araçlarının yenilenmesine ve rahat bir nefes almalarına sebep olan,

  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' a sayın Başbakanımız Binali Yıldırım' a ve Federasyon Başkanımız Sayın Fevzi Apaydın beye siz Meslektaşlarım adına Teşekkürlerimi iletiyorum.

4- Bilindiği üzere Ticari araçlarda kamera takma zorunluluğu getirildiği ancak yayımlanan genelge de istenilen özellikte kamera ve kayıt cihazı siz Şoför Esnafını maddi olarak sıkıntıya düşüreceğinden Federasyonumuz bünyesinde yapılan çalışmalar neticesinde şartların biraz daha hafifletilerek ileriki döneme ertelenmesi sağlanmıştır.

5- Görev yaptığım süre boyunca desteklerini esirgemeyen Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerine, Odamızın Genel Sekreteri ile Personelimize. 12 yıldır her daim yanımda olan siz değerli meslektaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunmaktayım. Değerli Üyeler 2014 yılında yapılan Birlik seçimlerinde Esnaf Odaları Birliği Başkanlığına seçilerek görevimi icra ederken siz değerli üyelere de daha iyi bir hizmet verme şansını buldum. Değerli meslektaşlarım uygun gördüğünüz takdirde Yeni dönemde de Tecrübemizle, ekibimizle sizlere daha iyi bir hizmet nasıl verilebilir onun çabası ve gayreti içerisinde, Erzincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına adayım. 2018 yılının bu ilk gününde tatil olmasına rağmen Olağan Genel Kurulumuza katılıp bizleri onurlandırdığınız için tüm misafirlerimize ve Şoför esnafına hayırlı olmasını Yüce Allah' tan niyaz eder saygılarımı sunarım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER