Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Erzincan İliç'in Belediye Başkanı Muhlis Doğan'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi FETÖ'den gözaltına alındı.

Belediye Başkanı Gözaltına Alındı
Erzincan ile Şanlıurfa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na FETÖ/PDY yönelik operasyonda, aralarında İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan'ın da yer aldığı 3 zanlı gözaltına alındı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, Erzincan'ın İliç ilçesi ve Şanlıurfa'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan ve daha önce belediyeden ihraç edilen bir kişi ve Şanlıurfa'da bulunduğu tespit edilen sözde ilçe imamı gözaltına alındı. Zanlıların ev ve iş yerlerinde arama yapıldı.

Gözaltına alınan Belediye Başkanı Doğan ve eski belediye personeli ifadeleri alınmak üzere Erzincan Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Şanlıurfa'da yakalanan zanlının da Erzincan'a getirileceği öğrenildi.

Son yerel seçimlerde MHP'den İliç İlçesi Belediye Başkanı seçilen Doğan, 21 Mart 2015'te istifa ederek AK Parti'ye katılmıştı. Doğan, Fetullahçı Terör Örgütünün darbe girişiminin ardından Ak Parti Genel Merkezince yürütülen soruşturma sonrası 12 Kasım'da partisinden ihraç edilmişti. 
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 16:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
ziyafettin
ziyafettin - 1 yıl Önce

Sadece göstermelik olarak birine değil hepsine dokunun!.

SIRADAKİ HABER