banner352

Bölgemizdeki en huzurlu şehir Erzincan

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, basın mensuplarına Erzincan'ın asayiş değerlendirmesini yaparak Erzincan’da bir sıkıntı yaşanmadığını ve herhangi bir olumsuzluk göstergesinin olmadığını söyleyerek herkesin rahat olmasını istedi.

Bölgemizdeki en huzurlu şehir Erzincan
 Konu hakkında   açıklama yapan Erzincan Valisi Süleyman Kahraman Erzincan terör olaylarının olmadığını ve Türkiye'nin güvenli iller arasında olduğunu belirtti. Kahraman, "Erzincan il genelinde endişelenecek hiç bir durum söz konusu değil.  Erzincan sınırları içerisinde hiçbir bölücü örgüt mensubu yoktur. Önceki çözüm dönemi sürecinde vardı. Onlarda şu anda Erzincan sınırları içerisinde çekilmiş durumdalar. Gerekli tedbirlerimizin hepsini aldık ve adalete teslim edilmesi noktasında çalışmamızı sürdürüyoruz, her zamanda buna hazırız. Bizim ilimiz gayet güvenli bir ildir. Terör yönünde bir  hareket olursa Emniyet Müdürlüğümüz ve Jandarma kolluğumuz o noktada hazır durumda.  Erzincan merkez ve kırsalında hiçbir terör örgütüne mensup bir kişi yoktur.  Vatandaşlarımız gayet rahat olmalılar çünkü kolluk kuvvetlerimiz gerekli tüm çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da Kritik iller Valiler toplantısı yapıldı, Erzincan Valiliği olarak o toplantıya çağrılmadık, biz bu toplantıya çağrılmadığımız için seviniyorum. Demek oluyor ki Erzincan güvenli iller arasında yer alıyor. Vatandaşlarımıza şu söylemek istiyorum hiçbir zaman endişe etmesinler, Erzincan'ın tüm bölgesi güvenli, rahat rahat hayatlarına devam etsinler. "dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER