banner352

Cimin'de Yüzlerce Kişi Teröre Lanet Etti

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde bir araya gelen yüzlerce vatandaş, Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarını kınayıp terör örgütü pkkyı lanetledi. Düzenlenen programda Erzincan-Erzurum karayolu vatandaşlar tarafından ulaşıma kapatıldı.

 Üzümlü ilçesinde Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarını protesto etmek için "Şehitlere saygı ve teröre lanet" yürüyüş ve konvoyu düzenlendi. İlçe halkı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında vatandaşlar, ilçe çarşı merkezinde toplandı. Araçlarına binerek konvoy halinde Erzincan-Erzurum karayolu Üzümlü Kavşağına giden yüzlerce vatandaş karayolunu ulaşıma kapattı. Yaklaşık yarım saat karayolunu ulaşıma kapatan vatandaşlar İstiklal Marşını okuyup, Üzümlü Belediyesi itfaiyesi aracılığı ile ilçe girişine dev Türk Bayrağı astılar. 

Ardından karayolunu tekrar ulaşıma açan vatandaşlar Üzümlü İlçe Jandarma Komutanlığı önüne gidip burada Kur'an-ı Kerim okuyup ardından dualar ettiler. Sloganlar eşliğinde İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne giden vatandaşlar burada da İstiklal Marşı okudular. İlçe merkezinde ulaşımın durduğu program Cumhuriyet Meydanı'nda sloganlar eşliğinde son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER