banner345

Çocuk meclisinden okullara ziyaret

Erzincan Belediyesi tarafından kurulan ve Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki ilköğretim okulları öğrenci temsilcilerinden oluşan Erzincan Çocuk Meclisi yeniden toplanıyor.

Çocuk meclisinden okullara ziyaret
18 Nisan günü Erzincan Belediyesinde toplanan 2011 yılı ve 2012 yılı çocuk meclisleri üyeleri geçen yıl alınan karar doğrultusunda belediyenin imal ettiği kütüphanelerin kurulduğu okulları ziyaret etti. Geçtiğimiz yıl 23 Nisan haftasında Belediye Meclis Salonunda toplanan Çocuk Meclisi üyeleri her okula bir kütüphane yapılması doğrultusunda karar almış ve bu karar Erzincan Belediye Meclisi gündemine taşınmıştı. Belediye Meclisinde onaylanan çocuk meclisi kararı daha sonra uygulamaya geçti ve her okula bir kütüphane kurulması çalışmaları başladı.
Halen ilimizdeki bütün ilköğretim okullarında kütüphane kurulma çalışmaları devam ediyor. 20 kadar okulda çalışmalar tamamlandı ve Erzincan Belediyesi tarafından montajı tamamlanan kütüphanelere yine belediye tarafından toplam 5 bin kitap hediye edildi. 19 Nisan günü 2012 yılı Çocuk Meclisi yeniden toplanacak ve yeni kararlara imza atacak. Alınan kararlar geçtiğimiz yıllarda örneklerini gördüğümüz gibi uygulamaya konulacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER