Devlet Hastanesinin Kapatılmasına İlişkin Ortak Basın Açıklaması

Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları Bedir Limon ve Süleyman Sarak bir araya gelerek Devlet Hastanesinin kapatılmasına ilişkin ortak basın açıklaması yaptılar.

Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları Bedir Limon ve Süleyman Sarak bir araya gelerek Devlet Hastanesinin kapatılmasına ilişkin ortak basın açıklaması yaptılar.
Açıklamada;
5 Ağustos’ta ilimize gelen Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’ın, Erzincan Belediye’sini ziyaretlerinde Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy’un Erzincan Devlet Hastanesinin yıkılıp, yerine cami ve yeşil alan yapılması ile ilgili olarak Erzincan gündemine oturan ve Erzincanlı esnafımızı, tüccarımızı ve vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu konu ile ilgili olarak Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası olarak ortak Basın Bildirisini sunmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz.
Meslek Kuruluşları olarak ibadethanelere karşı olmadığımızı, bu mabedlerin varlığının olmazsa olmazımız olduğu inancını taşıyoruz.
Ancak, vatandaşlarımızın sağlık kuruluşu imkanlarından yeteri kadar yararlanamayışı ve sağlık tesislerimizdeki yatak ve birim sayısının azlığı nedeniyle başka illere gitmek zorunda olması Sağlık alanında yapılması zorunlu yatırımlara öncelik verilmesi gerektiği bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.
Özellikle Cami yapılması düşünülen alana yakınlığıyla bilinen Boyacılar, Gülabibey, Kızılay Camileri ve çevredeki iş merkezlerinde bulunan ortalama 100 kişilik mescitlerin varlığı da dikkate alındığında bu alanın revize edilerek yine sağlık alanında tam donanımlı bir devlet hastanesi olması gerekmektedir.
Mevcut devlet hastanesinin kapatılarak vatandaşın şehre uzak olan bir mevkide Araştırma hastanesine gitmek zorunda kalması hemşerilerimizi zor duruma sokacak olup, ayrıca üyelerimizden gelen tepkiler doğrultusunda da ticari hayatın da olumsuz etkileneceği görülmektedir.
Komşu illerimizdeki sağlık alanındaki gelişmeleri yakından takip ettiğimizde tam kapasiteli olarak faaliyet gösteren Erzurum’da 6, Sivas’ta 5 adet kamu hastanesi bulunduğu, ilimizde ise şuan da sadece 2 adet kamu hastanesinin hizmet verdiği bilinmektedir.
Belediye Başkanımız Sayın Cemalettin Başsoy’un Devlet hastanesinin yıkılıp yerine cami ve yeşil alan yapılması ile ilgili açıklamaları, ilimizin sağlık alanındaki gelişmesini önleyeceğini düşünmekteyiz.
İlimizde yaşayan herkesi çok yakından ilgilendiren bu konuyla ilgili olarak, vatandaşlarımızın  ve ilimizde ki esnaf ve tüccarın öncüsü konumunda bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu talebimizin Erzincan Belediyesi tarafından dikkate alınmasını önemle rica ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fath
Fath - 2 yıl Önce

Sağlık bakanından daha iyi bir hastane isteyeceğine cami için arazi istiyor sayın belediye Başkan'ı şehirimizin camiye değil daha iyi bir hastaneye ihtiyacı var sayın belediye Başkan'ını araştırma hastanesi adı verilen rezil hastaneyi bi detaylı gezmesini rica ediyorum

Abdullah Özdemir
Abdullah Özdemir - 2 yıl Önce

Yahu kardeşim Erzincanın sağlık konusunda ne zorluklar çektigi ortada sağlıktan önemli ne var erzurum yollarında trabzon sivas yollarında insanımız ölüyor şu an erzincanda bir doçente muayene olamıyorsun bu ne rezillik herşeyi bırakıp bu memlekete çok güzel bir hastahane yapılması için gayret gösterilsin çok acı bir durum erzurumlu bakan gelecek hastahane kapatacak üstelikte başbakan erzincanlı vay be....

ahmet yavuz
ahmet yavuz - 2 yıl Önce

ERZURUMA BIR TANE DAHA HASTANE ACSINLAR INSANLARI SÖMÜRENLER BIRYERLERINE KINA YAKARLAR BIROKRATLARIMIZ

Erzincanlı
Erzincanlı - 2 yıl Önce

Yazık şu memleketimizin hiçmi sahibi yok vekillerimiz nerde,dahi belediye başkanımızın bu aralar aklı başında deyil erzincanımıza sahip çıkalım

ılyas aksu
ılyas aksu - 2 yıl Önce

eskı devlet hastenesının aynı yerıne yıne hastenemızın yapılark hızmet vermesını ıstıyoruz

ılyas aksu
ılyas aksu - 2 yıl Önce

devlet hastenemızı yerınde yıne hastene olarak hızmet vermesını ıstıyoruz

Ümit
Ümit - 2 yıl Önce

Kapatıp da ne yapacasınız yeni hastane acılsın daha donanımlı ben her ay hacettepeye gidiyorum hastalığım icin yıllarca hastalığımın adını koyamadılar aksine az kalsın kesiyolardı onlara kalsa. yazıktır yıllarca milletimiz dışarlara warını yoğunu harcıyor Allahrızası icin şu memlekete düzgün bi hastane yapsınlar

Ihsan
Ihsan - 2 yıl Önce

Eee ee ne yapsın arkadaş kendini ancak camiyle din le kurtarabilir. Ulan 200 metrede bir cami var. Millet araştırma hastanesinde istif olmuş hastaneyi kapattiriyor. İleri görüşlü ol azıcık dedin mi din düşmanı oluyorsun milletini düşünen adam hastaneyi kapatıp cami yaptırıyor. .


SIRADAKİ HABER