banner370

Devlet Hastanesinin Yerine 400 Yataklı Hastane Müjdesi

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Eski devlet hastanesinin yerine Sayın Başbakanımızın talimatları doğrultusunda en kısa zamanda 400 yataklı konforlu ve modern bir hastane inşasına başlama müjdesi verdi.

Devlet Hastanesinin Yerine 400 Yataklı Hastane Müjdesi

Erzincan Sağlık sektöründe özlenen kimliğine kavuşacak. Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Eski devlet hastanesinin yerine Sayın Başbakanımızın talimatları doğrultusunda en kısa zamanda 400 yataklı konforlu ve modern bir hastane inşasına başlama müjdesi verdi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy eski Devlet Hastanesinin geleceği hakkında açıklama yaptı.  Başkan Başsoy açıklamasın da; “Geçen hafta Sayın Valimiz, Tıp Fakültesi Dekanımız ile birlikte Başbakanımızın yanına gittik. Erzincan’daki projeler ile İlimizde yapılması gerekenler konusunda bir sunum yaptık. Özellikle Erzincan Devlet Hastanesinin durumu konusunda fikirlerimizi sordu. Bizler fikir olarak bu bölgede eskiden beri hemşerilerimizin alışa gelmiş bir alışkanlığı var, hastanenin burada kalması ve devam etmesi hususunda bizde bu fikri uzun zamandır benimsiyoruz, bizlerde bu konuyu sayın başbakanımıza ilettik. Toplantıda Tıp Fakültesi Dekanımız Devlet Hastanesinin durumu ile ilgili olarak bir sunum yaptı.

Erzincan’ın sağlığı nereye gidiyor, Erzincan’da yatak kapasitesinin ne kadar olması gerektiğini ileri ki yıllardaki nüfus durumuna göre kaç yatak kapasitesi olması gerektiği ile ilgili bir sunum yaptı. Tıp Fakültesi dekanımızın yapmış olduğu sunum da gördük ki bu yeni yapılan 250 yataklı hastanenin dışında da bir 300 yataklı ve 400 yataklı hastaneye ihtiyacımız olduğu ortaya çıktı. Bu bilimsel olarak açıklandı. Bize çevre illerden gelen hastalar, üniversitemizde ki öğrenci sayılarının artması, askeri hastanenin kapanması ayrıca Erzincan’a yapılacak olan 5 bin yataklı cezaevinin inşasının başlaması ile birlikte Erzincan’da ciddi bir nüfus artışı olacağı ileriki yıllara göre de planlanması gerekiyor du bunun sunumunu sayın başbakanımıza arz ettik. Başbakan Binali Yıldırım bu konuyu kabullendiğini ve bir değerlendirme yapacağını belirtti. Sayın Başbakan bizleri arayarak devlet hastanesinin konusu hakkın da bizlere bilgi verdi Hafta içi sağlık bakanlığından bir heyetin gelerek bu arsa üzerinde yeni bir değerlendirme yapacak yaklaşık 300 ile 400 yatak arası yeni bir hastanenin yapımına eş zamanlı olarak başlanmış olacak.

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ihalesi yapıldı. Orası büyük ihtimal bittikten sonra burası oraya taşınacak buranın yerine de hemen projeleri hazırlanan hastanenin ihalesinin yapılıp temeli atılacak. Erzincan’ımız geçmişte herkesin söylediği gibi 700 yatak var iken neden bugün neden 400 yatağa düştü, bunun açıklamasını da yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, eskiden Erzincan’daki askeri hastanenin oluşu burada devlet hastanesi, sigorta hastanesi bunların tamamı koğuş sistemi ile çalışıyor. Yani her koğuşta 10 yâda 15 hasta yatıyordu. Fakat yeni hastane konsepti böyle değil yeni hastane konseptinde herkese konforlu ve tekli yatak istiyor, yanın da refakatçısını istiyor ve sağlık bakanlığımızın konseptimde bu şekilde bundan sonra yapılacak olan hastaneler artık daha konforlu ve lüks tek kişilik odalar şeklinde olacağından dolayı buraya yapacağımız 400 yataklı hastanemiz belki ileri de Erzincan’ımızın ihtiyacını karşılayamayacaktır. Bizler şuan en az 30 yılı planlamış oluyoruz. Burada en büyük teşekkürü sayın başbakanımıza yapmak zorundayız. Hem yukarıda ki hastanede çok emeği var en az 20 yıl atıl olarak kalan bir binayı hastane olarak hayata geçirerek hizmete soktu.

Yanındaki arsanın problemleri giderildi 250 yataklı ihalesi yapıldı şimdi de talebi götürdük Allah Razı olsun hemen sağlık bakanımıza talimat verdi buranında çalışmasını başlatmış oluyoruz. Erzincan’ımız sağlı yönünden istenilen arzu edilen bir seviyeye geleceğinin müjdesini şimdiden hemşerilerimize veriyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KURTULUS KILIÇ
KURTULUS KILIÇ - 1 yıl Önce

Açıklama sanki yoktan var edilmiş gibi evet sayın başkan sağlık bakanından cami yeri olarak yakın zamanı biliyoruz
Bu hastanenin icinde Dogum servisi Dishekimligi,yıkıldı SGK ve devlet hastanesi atıl duruma getirildi mengucek gazi her tarafı dökülyor Askeri hastene kapatıldı duyduğum idari mahkemesi taşınacak baktığımızda yıkılan ve kapatılan bu yerlerin 1000 kişilik yatakları vardı top yatak müjde veriyorsunuz aynı Allah eşeği kaybettirip sonra bulma gibi ve teşekkür ediyorsunuz çokmu büyük bir yatırım yıllarca insanlarımız yatak yokluğu nedeniyle yollarda can verdiler aciklamanizda çok kişilik li odalar var idi şimdi tekli olacak diyorsunuz Kapattiginiz hastaneleri tek kişinin olarak tadilat yapılarak yıllarca en önemli sağlık problemini cozmediniz cefa cektirdiniz şimdi kalkmış teşekkür ediyorsunuz bu hastanenin tek sevindiğim müjdesi merkezde olması bu yatırım bize müjde değil yenilen ve kaybettiğimiz yılların diyetidir

Erzincan
Erzincan - 1 yıl Önce

Hastane yerine cami yapmak istiyordun ne oldu? Bir o tarafa bir bu tarafa dönüyorsun!.

ABUŞOĞLU
ABUŞOĞLU - 1 yıl Önce

TEKLİ YATAK HALİNE ÇEVİRMEK İÇİN YIKMAK MI GEREKİYOR YAZIK DEĞİLMİ BUNCA TERANEYE. YÖNETİCİLİKTEN Bİ HABER YÖNETİCİLER.

HÜSEYİN
HÜSEYİN - 1 yıl Önce

Hadi canımm, cok büyük bir proje düşünmüşsünüz yıllardır bu millet orada cami istiyordu siz hastane yapılması ile ilgili açıklama yapıyorsunuz halkın bir sorunu daha çözülmüş tebrikler muhteşem fikirler ve düşüncelere sahip yöneticilerimiz var bizim

SIRADAKİ HABER