banner370

Engelliler yoluna engel

Erzincan’da Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önündeki kaldırımlar üzerinde görme engelliler için yapılan yürüyüş bantları, sorumsuz sürücüler tarafından kapatılıyor.

Engelliler yoluna engel
Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önündeki, görme engelliler için yapılan yürüyüş bantlarının üzerine araçların park etmesi sonucu görme engelliler zor durumda kalıyor. Erzincan’da Belediyenin özverili çalışması sonucu binlerce lira harcanarak yapılan hizmet ne yazık ki bilinçsiz, bilgisiz ve sorumsuz sürücüler, tarafından işlevini yitiriyor. Görme engelliler için döşenen kabartmalı şeritlerin bulunduğu kaldırımlara araçlarını park etmesi nedeniyle zor durumda kalan Engelli vatandaşlar, Yetkililerden bu konudan sorumlu olan zabıta veya polislerin buna mutlaka bir çözüm üretmelerini ve yapılan hizmetin devamlılığının sağlanması için gerekenlerin uygulamaların yapılmasını talep ettiler.

ENGELLİ ARAÇ PARK YERİ DE İŞGAL ALTINDA

Ayrıca Erzincan Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önüne bulunan ve engelli vatandaşlar için ayrılan park yerinin de çoğu zaman sorumsuz ve dikkatsiz sürücüler tarafından adeta işgal edildiği gözleniyor. Engelli araç park yerlerine sadece araç sahibi olan engelli vatandaşların park etmesini isteyen engelli sürücüler, bu soruna yetkililerin özel bir hassasiyet göstermesini beklediklerini söyleyerek Engelli araç park yerlerine ne zaman ihtiyaç duysak adeta işgal altında oluyor, büyük hayal kırıklıkları yaşıyoruz ve çok uzak yerlere park etmek zorunda kalıp adeta eziyet çekiyoruz” dediler

YORUM EKLE
YORUMLAR
engelli bir vatandaş
engelli bir vatandaş - 3 yıl Önce

24 el 956 plakalı beyaz araçta emniyet müdürlüğü sivil personelin kullandığı araç.yani şikayetleri ilettiiğimizi hak aramak için gittiğimiz kurum engellileri engelleyen kurum olmuş.yazık memlektimize.sahipsiz memleket.önce engelleri kafamızdan kaldırmamız lazım.ayrıca bu haber içinde sizi tebrik ediyoruz site sahibi.bilinçli gazeticilik örneği gösterdiğiniz için toplum duyarlılığı gösterdiğiniz için.biz engellilerin derdini anladığınız için.duygularımıza tercüman olduğunuz için teşekkürler.Allah razı olsun..

engelli
engelli - 3 yıl Önce

haberde carpıtma olabılır bazı suruculer araçlarını 5 10 dakıkalıgına bırakıp gerı donuyorlar ama gene cekılmemesı lazım

etik değil
etik değil - 3 yıl Önce

plakaları açık vermek hiç doğru değil

SIRADAKİ HABER