banner393

Ergan Dağı Kışa Hazır

Vali Kahraman, Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Ergan Dağı Kışa Hazır
 Kış mevsimine hazırlanan ve dört mevsim hizmet verecek şekilde yeniden tasarlanan Ergan Dağı'ndaki çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Kahraman, zirvede yenilenen tesislerin Erzincanlılara nezih bir ortamda hizmet vereceğini belirtti

 Pist uzunluğu ve kar kalitesi ile Türkiye’deki önemli kayak tesislerinden birisi olan Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde yapılan yenileme çalışmalarında sona gelindi.  Vali Süleyman Kahraman, yapılan son çalışmalar hakkında bilgi almak üzere gerçekleştirdiği ziyarette yenilenen tesislerin hayırlı olması dileklerinde bulundu. Gerçekleştirilen ziyarette Vali Süleyman Kahraman’a, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl Özel İdaresi yetkilileri ve ilgili kurum amirleri eşlik etti. Vali Süleyman Kahraman yaptığı açıklamasında “Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi'nde kar yağışının az olduğu dönemleri pistlerin karlanması ve karın eksik olmaması için suni karlama sistemlerin kurulması işine başlandı. Ancak büyük bir yatırım olduğu için buna zaman yetmedi. Bunun çalışmaları mevsim şartlarının el vermesi durumunda devam edecek.  Eğlence amaçlı snowtubing ile kızak pistinin hazırlanarak göl çevresinde peyzaj düzenlemesi yapım çalışmaları tamamlandı.

 Göletteki su kaçağının önlemesi için göletin mebran kaplama çalışmaları devam ediyor. Günübirlik tesislerin bakımı yapılarak kullanıma hazır hale getirildi.  Göl kenarındaki günübirlik tesis arkasında seyir yeri yapılması çalışmalarında sona gelindi” dedi.

 Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip olan Ergan Dağı Kayak Merkezinin hazır olduğunu belirten Vali Kahraman, yeterli kar kalınlığına ulaşılamadığından kayak pistinin henüz hizmete girmediğini söyledi. Kayak severlerle birlikte ziyaretçiler alandaki günübirlik tesislerde lokanta ve kafeterya hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabileceğini kaydeden Vali Kahraman, yıl içerisinde yayılan etkinlikler ile bölgenin, Türkiye’nin ve dünyanın dikkatinin Erzincan’da olacağını ifade etti.

undefined

undefined

undefined

YORUM EKLE
YORUMLAR
ulubey
ulubey - 3 yıl Önce

salih erganda balıkmı yapacak

sahipsiz şehir
sahipsiz şehir - 3 yıl Önce

sn vali̇mi̇z koca şehi̇rde koca daği ve tesi̇si̇ emanet edecek sali̇h karayimi buldu vali̇bey bi̇rkez daha düşünsün gi̇di̇p 15 sene beledi̇ye başkanliği yaptiği şihliyi görsün ona göre karar versi̇n bu memleket bukadar sahi̇psi̇z olmamali sali̇h kara deni̇len zati gi̇di̇n bi̇rde şihli halkina sorun adamin abi̇si̇ vali̇ di̇ye bukadarda olmaz asil i̇şi̇ olan şöförlüğe dönsün daha i̇yi̇

FATİH
FATİH - 3 yıl Önce

bu tesis kurulduğundan beri zarar üstüne zarar masraf üstüne masraf ediliyor. yazık günah bu dağa boş yere harcanılan paraların hesabını ahirette nasıl verecek bazıları. kendi cebine üç kuruş girecek diye devletin parasını boş şeylere harcayanlar sizlere diyorumki ölüm var.

SIRADAKİ HABER