banner377

Erzincan'da Bozayı avcısına 16 bin 363 lira ceza

Erzincan'da, nesli tükenme tehlikesi altında olan bir bozayıyı vurduğu gerekçesiyle yakalanan avcıya 16 bin 363 lira para cezası uygulanacak

Erzincan'da Bozayı avcısına 16 bin 363 lira ceza

 Erzincan'da nesli tükenme tehlikesi altında olan bozayıyı vurduğu öne sürülen bir avcı yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kentte bir süre önce açılan av sezonunun ardından şehir dışından bölgeye gelen avcılardan birinin, il merkezine bağlı Kılıçkaya köyünde nesli tükenmek üzere olduğu için koruma altına alınan bozayıyı tüfekle vurarak öldürdüğü yönünde ihbar aldı.

İhbar üzerine köye giden jandarma, bölgede avlanan 6 kişilik avcı gurubundaki K.K'nin (36), bir bozayıyı vurarak telef ettiğini saptadı.

Jandarma ekiplerince yakalanan K.K. hakkında, sevk edildiği Erzincan Doğa Koruma Şube Müdürlüğü görevlilerince yasal işlem başlatıldı.

K.K'ye koruma altındaki ayıyı avladığı gerekçesiyle 363 lirası idari olmak üzere toplam 16 bin 363 lira para cezası uygulanacağı belirtildi.

Jandarma ve Doğa Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerinin, kaçak ya da usulsüz avcılığa karşı kentteki denetimlerini sürdürdüğü öğrenildi.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
haber erzincan
haber erzincan - 13 ay Önce

Ceza Az bile bir hayvanın canına kast eden serefsiz sizin bizim de canımıza kast etmesi olasıdır. Bu gibi insanları afaroz edeceksin bide il dışından gelmiş. Onu erzincan da destekleyen arkadasını da bulup cezalandırmak gerek

SIRADAKİ HABER