banner360

Erzincan'da madeni yağ taşıyan tır cayır cayır yandı

Sivas istikametinden Erzincan istikametine gelmekte olan ve madeni yağ taşıyan tır henüz sebebi belirlenemeyen bir sebepten dolayı cayır cayır yandı

 Sivas istikametinden Erzincan istikametine gelmekte olan ve madeni yağ taşıyan tır henüz sebebi belirlenemeyen bir sebepten dolayı cayır cayır yandı.
Dorse kısmında yaklaşık 25 ton madeni yağ bulunan TIR, Erzincan-Sivas E-80 karayolunda alev alev yanarken, yangın sebebiyle karayolu bir süre araç trafiğine kapatıldı.

Olay bugün (21.08.2015) saat 12.00 sıralarından Erzincan-Sivas karayolunun 18’nci kilometresi tüneller mevkisinde meydana geldi. Atilla Erdoğan(47) idaresinde ki 41 R 7387 plakalı madeni yağ yüklü TIR, Erzincan istikametine seyir halindeyken bilinmeyen bir sebepten dolayı yanmaya başladı. TIR sürücüsü Atilla Erdoğan TIR’ın çekici kısmını dorseden ayırarak yanması önledi. Dorsede bulunan yaklaşık 25 ton madeni yağ alev alev yanarken, E-80 karayolu araç trafiğine kapatıldı. Erzincan Belediyesine ait itfaiye müdürlüğü ekipleri yangına müdahale ederken, yangın yaklaşık 1 saat içerisinde kontrol altına alınarak tamamen söndürüldü.

Yangın sebebiyle araç trafiğine kapatılan Erzincan-Sivas E-80 karayolu daha sonra kontrollü olarak araç trafiğine açıldı.

Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER