Erzincan'da Mesleki Eğitim Kurs Kayıtları Başladı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Erzincan ESOB ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği(AB) Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı arasında imzalanan, "Geleceğe Dair Umut Projesi’’adlı projenin kursiyer kayıtlarının başlaması ile birlikte açıklamalarda bulundu.

Erzincan'da  Mesleki Eğitim Kurs Kayıtları Başladı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon yaptığı açıklamasında, proje kapsamında özellikle dezavatajlı kişiler 25-64 yaşlarındaki işsiz kadınlar ve engellilerin mesleki becerilerin ve yetkinliklerinin sağlanması amacıyla kurslar düzenleyeceğini ifade etti. Bu kursların Bilgisayar İşletmeliği, Bilgisayarlı Çizim Tasarım Eğitimi, Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi, İngilizce Eğitimi, Girişimcilik Eğitimleri düzenlenerek 160 kişiyi eğitim verilecektir. Projenin toplam bütçesi 136.000 Euro olacağını belirten Başkan Limon,ayrıca Kursiyerlere günlük 9 Euro cep harçlığı verileceğini belirtti.
Proje kapsamında 30 kişilik gruplar dahilinde, toplamda 300 kişiye Toplumsal cinsiyet Eşitliği Bilinçlendirme Eğitimleri ve Engelli hakları ve Sorunları Bilinçlendirme Eğitim Hizmeti verilecektir. Proje ortakları arasında Erzincan Halk Eğitim Merkezi olduğunu belirten Başkan Limon, eğitimlerde başarılı olan kursiyerlere, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.
Mesleki eğitim kurs kayıtlarının başladığı ifade eden Başkan Limon, kayıtların şahsen yapılacağını ve müracaat etmek isteyenlerin Birlik Genel Sekreterliğine başvurmalarını gerektiğini belirtti.
Birlik Başkanı Bedir Limon, Geleceğe Dair Umut Projesinin, Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi- II Hibe Programında gerçekleştiğini belirterek, Kadınların ve engellilerin hayat boyu öğrenmeye katılım oranının artırılmasına, istihdama ve uyum yeteneğinin geliştirilmesine de katkıda bulunulacağını belirtti.

Haber: Tamer Kaan Köksal
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER