banner360

Erzincan'da Yük Trenine Bombalı Saldırı: 2 Yaralı

Erzincan'ın Kemah İlçesinde Erzincan-Divriği seferini yapan yolcu ve yük treninin geçişi sırasında yaşanan patlamada, 2 yolcu hafif şekilde yaralandı

Erzincan'da Yük Trenine Bombalı Saldırı: 2 Yaralı
Edinilen bilgilere göre olay bugün 14.15 sıralarında Erzincan-Kemah karayolunun 50'nci kilometresinde meydana geldi. Kemah İlçesi'ne 10 kilometre uzaklıkta PKK'lı teröristler tarafından raylara döşenen bomba trenin geçişi sırasında patlatıldı. Sivas Divriği'ye gitmek için yola çıkan makinist Ş.G. idaresinde 42821 sefer sayılı 2'si yolcu, 9'u yük olmak üzere toplam 11 vagonlu karma trene yapılan bombalı saldırının, tünel içerisinde gerçekleştiği ortaya çıktı.

Acemoğlu Köprüsü'nü geçtikten sonra 330 metre uzunluğundaki tünele giren 60 yolcusu bulunan tren geçerken meydana gelen şiddetli patlama paniğe neden oldu.

2 KİŞİ HAFİF ŞEKİLDE YARALANDI

Tünel çıkışında meydana gelen patlamada 7 yük vagonu içeride diğer vagonlar ise dışarıda kaldı. Vagonların camlarında hasar oluşurken, bazı koltuklar ise yerinden oynadı. Panik ve patlamanın şokuyla Fındık Eraslan ve Bekir Şaban Eraslan hafif yaralandı.

Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Saldırı sonrası güvenlik güçleri bölgede incelemeler yaparken, 3 vagon bölgeden götürüldü. 
YORUM EKLE
YORUMLAR
ABUŞOĞLU
ABUŞOĞLU - 3 yıl Önce

şerefsi̇z hai̇nler...

SIRADAKİ HABER