banner352

Erzincan'daki FETÖcülere ceza yağdı

FETÖ/PDY üyesi oldukları iddiasıyla ayrı ayrı yargılanan 13 sanığa, 7 yıl 6 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezası verildi

Erzincan'daki FETÖcülere ceza yağdı

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla ayrı ayrı yargılanan 13'ü, 7 yıl 6 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.

Erzincan 1. Ağır Ceza Mahkemesinde, ayrı ayrı görülen davaların duruşmalarına 21 sanık, avukatları ile tanıklar katıldı.

Duruşmalarda, sanıkların tamamı iddianamede yöneltilen suçlamaları kabul etmeyerek beraatini istedi.

Sanıkların ifadelerinin ardından avukatları savunma yaptı.

Esas hakkındaki mütalaasını veren cumhuriyet savcısı, 21 sanığın "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılanmasını istedi.

Davaları tek tek karara bağlayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Alper Acar, Murat Küpe, Hüsameddin Kılıç, Emre Ejdar, Aşık Çakır, Murat Karaca, Yusuf Delibaşlar, Ayhan Karatepe, Mehmet Ayaz, Ömer Özen ile Önder Gündoğan'a "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay, Muhammed Nedim Kaya'ya 8 yıl 9 ay, Serdar Kaya'ya ise 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Nedim Kaya ile Serdar Kaya'nın tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, ceza alan diğer 11 sanığın tutuklu bulundukları süreyi de göz önüne alarak hüküm kesinleşinceye kadar tahliyesini kararlaştırdı.

Haklarında hüküm kurulmayan diğer 8 sanığın yargılandığı davaların duruşmaları ise eksikliklerin giderilmesi amacıyla ertelendi.

Davaları karara bağlanmayan 8 sanığın, FETÖ/PDY üyesi oldukları, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları ve örgütsel faaliyetlerde bulundukları gerekçesiyle "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapse çarptırılması isteniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Can Can 2424
Can Can 2424 - 12 ay Önce

Vatanıma ihanet eden bu hainlere verilecek cezanın idam olması gerekirdi boyunları bedenlerinden ayrılmalıydı ihanet çetesi fetocu köpekler sonunuz yakındır

Erzincan lı
Erzincan lı - 12 ay Önce

Bunların içinde bir başkomiser vardı Yavuz Donat diye o nerede emniyet te yurtdışı görevine gidenlerin alayı bunların köpeğiydi o başkomiserde yurtdışı görevine gitmişti

Burak 571
Burak 571 - 12 ay Önce

Bir pis kimin suçlu kimin suçsuz olduğunu bilmeden yazıyor fetöcü varsa Allah belasını versin susuzlara fetöcü diyenlerin ahireti zaten gitmiş Allah dünyayı sa başlarına yıksın aynı suçtan suçsuz oraya girsinler ki öğrensinler mazlumu bilmeden yazmayı. Asıl hain piçle masum suçlu bilmeden herkese fetöcü diyen hain piçlerdir

Burak571@mynet.com
Burak571@mynet.com - 11 ay Önce

cancan24 rumuzlu piç. Asıl fetocu sen ve sen ve senin gibi piçlerin. Adresinı yazsana kahpe piç. Ne kadar fetocununde varsa Allah belasinı versin.piç masumlara ceza veriliyor sende fetocununde yaziyorsun.hangisin8 tanıyorsun piç.

Adam4
Adam4 - 11 ay Önce

Bunü haber yapan ahmaklar bu gençlering çoğu suçsuz yere ceza aldı.Eğer bunlar fetöcuyse bunların yoksa sizin Allah belanızı versin

SIRADAKİ HABER