Erzincan'daki kazalar mobese kameralarında

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Ocak ayında kent merkezinde meydana gelen trafik kazalarını ve trafiği tehlikeye sokan hareketlerde bulunan araç sürücülerinin MOBESE kameralarına yansıyan görüntülerini basınla paylaştı.

Görüntülere yansıyan trafik kazalarında, şehir merkezinde yağan kar yağışı ile birlikte asfaltta oluşan buzda bir alkollü sürücünün Dörtyol Kavşağında drift yapmasının ardından polis ekiplerinin aracı yakalayarak araç sürücü hakkında işlem yapması, Bağkur Kavşağında bir otomobil sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybederek takla atması, Ergan Kavşağından Halitpaşa Caddesine doğru seyir etmekte olan bir motosikletin, sağa dönüş yapan bir otomobil ile çarpışması, Eski Terminal Kavşağından karşıya geçmeye çalışan bir otomobilin Fevzipaşa Caddesi üzerinden doğuya doğru gitmekte olan başka bir otomobil ile çarpışması yer alıyor.

Kaydedilen 4 ayrı kazadaki sürücülerin dikkatsizliğinin ön plana çıktığı görüldü. Öte yandan drift yapan alkollü sürücünün arkasından gelen polis aracını görmesine rağmen drift yapmaya devam ettiği ise dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER