banner352

Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine Ziyaret

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği süt toplama merkezini ziyaret etti. Birlik Başkanı Faruk Günay’dan bilgi alan Vali Kahraman, Süt analiz laboratuvarının Erzincan ve bölge için önemli bir tesis olduğunu söyledi.

Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine Ziyaret

 Vali Süleyman Kahraman, Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz ve beraberindekiler, Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Süt Toplama Merkezini ziyaret ederek Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Günay ile görüştü. Süt toplama merkezi hakkında Başkan Günay'dan bilgi alan Vali Süleyman Kahraman, merkezin Erzincan için çok önemli olduğunu söyledi.  Birlik Başkanı Faruk Günay, Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak yetiştiricilere birçok hizmet sunduklarını söyledi. Birliği olarak yetiştiricilere veterinerlik hizmetleri, küpeleme hizmetleri, suni tohumlama hizmetleri, tarımsal destekleme hizmetleri başta olmak üzere birçok hizmet götürdüklerini kaydetti. Erzincan'da üretilen sütün pazarlama sorununu çözmek maksadıyla Sivas Erzincan Kalkınma Projesi Süt Stratejik Yatırım Planı kapsamında süt toplama zinciri kurduklarını söyleyen DSYB Başkanı Günay, şu anda Merkez ilçeye bağlı 65 köyde süt topladıklarını söyledi. Günay, bu hizmetlerinin giderek büyüyeceğini söyledi. Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı(KUDAKA)'nın desteklediği 'Ürettiğim Çiğ Sütün Kalitesine Güveniyorum' projesi kapsamında Erzincan'da Süt Analiz Laboratuvarı kuracaklarını söyleyen Başkan Günay, Doğu Anadolu Bölgesinde bir ilk olan süt analiz laboratuvarının Erzincan'ın yanı sıra çevre il ve ilçelere de hizmet verdiğini söyledi.

Vali Süleyman Kahraman. Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Erzincan için önemli çalışmalar yaptığına dikkat çekerek, Erzincan'da sektörün gelişmesi adına büyük uğraşlar verildiğine dikkat çekti. Üretici ve yetiştirici birliklerinin iyi yönetildiğinde, çiftçilerin bu birlikler çatısı altında toplandığında son derece iyi sonuçların alındığını söyleyen Vali Kahraman, Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği bu konuda iyi bir örnek olduğunu işaret etti.

Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Günay, Vali Kahraman ve beraberindekilere sıcak süt ikram etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER