banner360

Erzincan İl Özel İdaresi Gece Gündüz Çalışıyor

Erzincan ve çevresinde iki gündür etkili olan kar yağışının ardından, 318 köy yolu ulaşıma kapandı. Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne bağlı Köy Hizmetleri Birimi karla mücadele ekipleri, kapanan köy yollarını yeniden ulaşıma açmak için çalışıyor.

 Kar yağışının ardından soğuk havanın etkili olduğu Erzincan'da dün gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 8 derece olurken, gündüz hava sıcaklığı 5-6 derece arasında gerçekleşti.

Edinilen bilgiye göre merkezde 15, İliç 58, Kemah 60, Refahiye 75, Kemaliye 60, Üzümlü 10 Tercan İlçesinde 40 olmak üzere toplam 318 köy ve 1776 kilometre yol ağı ulaşıma kapandı. Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne bağlı Köy Hizmetleri Birimi karla mücadele ekipleri kapanan köy yollarında mücadele için 8 greyder, 1 dozer, 4 bıçaklı kamyon, 2 kar makinesi ve 20 ekiple çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.Karla mücadele çalışmaları ile ilgili bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, özel idare olarak kış hazırlıklarını tamamladıklarını ve alınan yeni araç ve ekipman ile birlikte mevsim koşullarına bağlı köy ve ilçelerde karla mücadele çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Tuygun açıklamasında, karla mücadele ekiplerinin, hasta ve kaza gibi acil durumlar dışında gece gündüz demeden, kış şartlarına bağlı olarak çalıştıklarının altını çizerek; “Kurum olarak kış hazırlıklarımızı tamamladık, ekipman ve tuzlama çalışmaları için gerekli stoğumuzu yaptık. İki gündür etkili olan kar yağışı ile birlikte yolları kapanan köylerimizin yollarını açıyoruz” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER