banner377

Erzincan Orduevinde kediye yapılan işkence protesto edildi

Erzincan'da, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bir askerin orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yapmasına tepki gösterdi

Erzincan Orduevinde kediye yapılan işkence protesto edildi

Erzincan'da, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bir askerin orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yapmasına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri adına bir basın açıklaması yapan Erzincan Doğa ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Güler Öztürk, kentteki Erzincan Orduevi nizamiyesinde er T.H'nin yakaladığı bir kediyi döverek işkence yaptığını anımsattı.

Olayı kınadıklarını ve bu askerin cezalandırılmasını istediklerini anlatan Güler, "Sosyal medyada bir askeri personelin yavru bir kediye işkence yaparak öldürdüğünü gördük. Bu cani ruhlu kişinin cezalandırılmasını istiyoruz. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hayvanların korunmasına dair kanunun ivedilikle çıkmasını istiyoruz". dedi.

Gruptakiler, basın açıklamasının ardından dağıldı.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 11 ay Önce

adam 2 bin 252 lira ile yırttı abicim, insanlarda din iman kuran ve en önemlisi Allah korkusu kalmamış, devlette ceza hiç kalmamış, saçma sapan suçlara bir sürü ceza yağarken bir cana kıyanlara malesef eften püften cezalarla olay kapatılıyor. yarın mahşerde bir tek o cana işkence eden değil; ceza makamları da gerekeni tam manasıyla yapmadığı için hesap verecek.

Yüksel
Yüksel - 11 ay Önce

İnsanlığını yitirmiş,insani vasıflara sahipliğini kaybetmiş aşağılık varlıkların,toplum içerisinde gerekli tepkileri almaları için;her kesimden sorumluluk sahiplerinin duyarlı olmaları beklentimizdir.

SIRADAKİ HABER