banner377

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Nisan 2018'de Yapılacak

Erzincan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Gürkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Oda ve Borsa Seçimlerinin İptal Edilmesi ile İlgili Açıklamada Bulundular.

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Nisan 2018'de Yapılacak

Erzincan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Gürkan yaptığı basın açıklamasında "Yönetim Kurulumuz 10 Ağustos 2017 tarihinde oda seçimlerinin 28 Ekim 2017 Cumartesi günü yapılması yönünde karar almıştır. Bu karar sonrasında bu göreve talip olan adaylar çalışmalarına başlamışlardır. Fakat 23 Eylül 2017 Cumartesi günü toplanan Bakanlar Kurulu, aldığı karar ile tüm oda ve borsaların Ekim-Kasım 2017 döneminde yapılması planlanan seçimlerini 2018 Nisan ayına ertelediğini açıklamış ve bu karar 24 Eylül 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

Tarafımıza yapılan yazılı olmayan şifahi açıklamalarda seçimlerin ertelenme sebebinin Irak tezkeresi olduğu, ülkemizin böyle önemli tezkere kararı var iken oda/borsa organ seçimlerinin sağlıklı bir seçim dönemi geçirilebilmesi açısından ertelendiği açıklaması yapılmıştır.

Mevcut yönetim kurulumuz ve meclisimiz görevinin başındadır. Seçimler ne zaman yapılırsa yapılsın o tarihe kadar bu yönetim devam eden mevcut projelerimizi tamamlama yönünde kararlılığımızı devam ettireceğiz.

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclisimiz olarak Nisan 2018 döneminde yapılması planlanan seçimlerin memleketimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını şimdiden temenni eder saygılar sunuyorum"dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER