banner352

Erzincan Valiliği Uluköy Köyünde Meydana Gelen Yangın Olayıyla İlgili Basın Açıklaması Yaptı

İlimiz Merkez Uluköy köyünde iki farklı bölgede meydana gelen yangın olayının vatandaşlarımızda tedirginliğe yol açması üzerine

Erzincan Valiliği Uluköy Köyünde Meydana Gelen Yangın Olayıyla İlgili Basın Açıklaması Yaptı
Erzincan Valiliğinden yapılılan yazılı açıklamda "İlimiz Merkez Uluköy köyünde iki farklı bölgede meydana gelen yangın olayının vatandaşlarımızda tedirginliğe yol açması üzerine vatandaşlarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

18 Ağustos 2015 tarihinde saat 00.00 sularında İlimiz Merkez Uluköy köyünde ikamet eden şahıslara ait evlerin yanında bulunan saman balyalarının kısa süreli aralıklarla yanmaya başladığı öğrenilmiştir. Olayın ardından olay yerine ivedilikle Üzümlü ve Erzincan itfaiyeleri sevk edilerek yangın kısa sürede kontrol altına alınmıştır.
Söz konusu olay ile ilgili olarak yapılan araştırmada; olayın terör eylemi olduğu yönünde somut bir delil veya bulgu bulunmamakla birlikte, söz konusu yangın çıkarma olayının fail/faillerinin yakalanması ve olayın aydınlatılması için Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda İl Jandarma Komutanlığınca çok yönlü soruşturmaya başlanılmıştır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER