banner370

Erzincan'da Ağaç Katliamı

Erzincan da yapılacak olan AVM için gece ansızın kesilen devasa çam ağaçlarına vatandaşlar tarafından tepki yağdı.

Erzincan'da Ağaç Katliamı
 Mülkiyeti Erzincan Belediyesi tarafından yapılan  ihale neticesinde bir gurup Erzincan MÜSİAD lı işadamına rekor fiyata satılan İl Milli Müdürlüğü binasında yatırıma başlanması ile birlikte gece ansızın kesilen onca çam ağacı vatandaşlar tepkisine neden oldu.


AVM İÇİN KIYDILAR

Mülkiyeti Erzincan Belediyesine ait olan ve 2014 yılında ihale ile satışa çıkarılarak rekor fiyata Erzincan MÜSİAD'lı bir gurup işadamına satılan  İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yıkım çalışmaları devam ediliyor.  Müteahhit firmaya ihale edilen arsada AVM yapımı için yıkım çalışmalarına devam ederken dün gece arsa içerisinde bulunan ve yaşları 50 ile 60 arasında değişen yaklaşık 15 civarındaki dev çam ağaçları kesildiğini gören vatandaşlar ise bu durumu tepki ile karşıladı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Dün gece ( 13.04.2015 ) kesildiği düşünülen devasa çam ağaçlarının arta kalanların ise sabahın erken saatlerinde  kamyonlara yüklenerek götürüldüğü görüldü. Durumu gören vatandaşlar ise yapılanlara tepki göstererek yatırım uğruna bu kadar çam ağacına kıyılmasını  canlı hayata vurulan  büyük bir darbe olduğunu ifade ettiler.

EKONOMİK ÖMRÜNÜ TAMAMLADIKLARI İÇİN !

Konu ile ilgili MER Proje ve Gayrimenkul A.Ş tarafından yapılan yazılı açıklamada Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaçlarla ilgili ekonomik ömrünü doldurması nedeniyle kesim raporunun bulunduğu belirtildi. Ayrıca 4 hektar alanda MÜSİAD olarak ağaçlandırma çalışması için 20 bin tl paranın Orman İşletme Müdürlüğüne yatırıldığını bununda en kısa zamanda hayata geçirileceği ifade edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
oktay ersu
oktay ersu - 3 yıl Önce

Gözlerini para bürümüş saygısız insanlar ... Erzincan a düşen tek görev var AVM yi boykot etmek

Murat tok
Murat tok - 3 yıl Önce

Asıl sizler ekonomik olarak miadınızı doldurdunuz.MÜSİAD mış şu memlekette sömüren azdı demi.Yatırımmış.Avm yapıp kira geliri alan müslüman iş adamlar topluluğu. Yan gel yat osman.Millet aç Aç.Şu kestiğiniz ağaçlar kadar faydanız yok şu memlekete.

ferhat kaya
ferhat kaya - 3 yıl Önce

Ulaaa sizinde ne ardızdan ne önüzden gidiliy. O ağaçları kesmeseler bu seferde o ağaçlar oraya hiç uyum sağlamadı diye bi tarafızı yırtardız. Oktay ersu boykot yapacakmış ulan o iş adamlarının sayesinde onlarca kişi ekmek yiyecek 2 ağacı bahane ederek provakasyon yapmayın ayıptır yaa. Müsiad üyeleri erzincanda bu şirketi kuralı bir yandan doğa koleji bir yandan alışveriş merkezi yapıyorlar. Adam ol insan ol.

ciminli eko
ciminli eko - 3 yıl Önce

Ferhat ham ham konuşma babalarinin hayrinat mi yapiyilart

SIRADAKİ HABER